головна » статті

«Дерев’яне мереживо»

01.08.2019

З давніх-давен людство намагалося в художній формі висловити своє ставлення до життя, любов до природи, розуміння прекрасного. Так, витвори мистецтва знайомили зі звичаями українського народу, відображали його самобутність та передавали поетичне уявлення майстрів про навколишній світ.

До одного з унікальних видів ремесел, яке виникло та розвинулося з сивої давнини, відносять різьбярство. Художнє різьблення використовували в повсякденному житті. Ним прикрашали будинки, хатнє начиння, речі особистого вжитку та інші вироби з дерева.

На сьогоднішній день художня обробка деревини набуває все більшої популярності.  Цьому сприяють  народні традиції і багатовіковий досвід обробки дерева.

У квітні  цього року в Бердянському художньому музеї ім. І.І.Бродського відбулась персональна виставка самобутнього майстра - різьбяра Михайла Євгеновича Кєтова під символічною назвою «Дерев’яне  мереживо».  

Народився  Михайло Євгенович у нашому місті 3 серпня 1957 року. Пізніше навчався в середній школі №2.  Одного разу після закінчення уроків майбутній майстер з цікавості завітав у гурток «Вмілі рученята» при Будинку культури ім. Островського та одразу палко захопився художнім випилюванням…  Потім було навчання у  Дніпропетровській спеціальній середній школі МВС та служба у лавах Збройних Сил.  Після звільнення в запас Михайло Євгенович довгий час  працював у міському відділі міліції міста Бердянська… Лише згодом,  на пенсії, майстер зміг повністю присвятити себе улюбленій справі – ажурному випилюванню лобзиком. 

Дивлячись на вироби М.Є. Кєтова, підсвідомо захоплюєшся тим, як надзвичайно легко, повітряно й красиво вони виглядають. І це не дивно! Самобутній майстер вміло використовує властивості природного матеріалу, показуючи його незвичайну красу і практичність. Він надає своїм виробам оригінальні форми з художньою завершеністю. У всіх своїх роботах умілець намагається поєднати гармонійно підібраний декор із побутовим, господарським призначенням.  

Вдивляючись в ажурно виконані свічники та світильники, у дерев’яне мереживо скриньок та шкатулок, у майстерно вирізьблені ужиткові речі, мимоволі переймаєшся переданою автором атмосферою затишку і спокою…

 Чудові вироби Михайла Євгеновича знаходяться в приватних зібраннях України, Германії, Польщі та рідного міста.  В колекції Бердянського художнього музею імені І.І.Бродського також зберігаються роботи М.Є. Кєтова, які він свого часу подарував.

3 серпня у Михайла Євгеновича день народження. Колектив нашого музею щиро вітає іменинника та бажає творчих успіхів, невичерпного натхнення і всіх земних благ!

Яна Хомченко, старший науковий  співробітник  Бердянського художнього музею ім. І.І.Бродського.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама