головна » останні новини

«Душа вишивальниці виливається на канву»

08.11.2019

30 жовтня в Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського відбулося відкриття виставки вишитих картин Валентини Дудник та Ірини Демідкіної, під назвою «І знову розум надихає осінніх барв дует…».

Це перша персональна виставка сестер, до складу якої входить близько 90 робіт: ікони, натюрморти, рушники, hand made. Упродовж кількох років майстрині експонували свої роботи у загальних виставках художньої вишивки.

Самі ж жінки народилися неподалік від Бердянська, але ще в юних роках змушені були переїхати до міста. Вони зізнаються, що любов до вишивання їм передали мама, бабуся та тітоньки, хоча їхні професії далекі від рукоділля. Валентина Григорівна закінчила Дніпропетровський інститут залізно-дорожнього транспорту, а Ірина Григорівна – Бердянське медичне училище. 

Сестри-майстрині дуже вдячні Ользі Воробей – керівнику студії «Волшебная нить», що працює при музеї. Вона завжди їх підтримувала «під своїм крилом», і завдяки їй ця виставка відбулася. 

Також вони подарували музею картину «Пані з горностаєм» (на фото), яка, на думку рукодільниць, є найкращою. Це репродукція жіночого портрета видатного італійського художника Леонардо да Вінчі. Працівники музею дуже вдячні за такий подарунок.

Подивитися на витвори мистецтва прийшли як  друзі, родичі майстринь, так і небайдужі мешканці Бердянська.

Вікторія ГРИЦАЙ, студентка-журналістка  4 курсу БДПУ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама