головна » статті

«Нова школа». Перші кроки у Бердянському районі

19.07.2019

Педагогічний колектив району добре розуміє  головне завдання:  створити сучасну, конкурентоспроможну мережу закладів освіти.

Про перші кроки у Бердянському районі розповідає нам виконуючий обов’язки начальника відділу освіти, культури та архівної справи Бердянської районної державної адміністрації  Олександр Макаревич.

– Олександре Степановичу, наскільки дітлахи району забезпечені місцями в дошкільних навчальних закладах? Чи забезпечені інтереси «особливих» дітей?

– У закладах дошкільної освіти створено умови для забезпечення місцями дітей дошкільного віку відповідно до потреб населення (84%), 100% дітей
5-річного віку  залучено до систематичного навчання, черги до закладів дошкільної освіти немає.

– Як  забезпечені на територіях району інтереси «особливих» дітей?

- Для дітей з особливими освітніми потребами відкрито чотири інклюзивні класи в Андріївській школі та два класи  у Новотроїцькій школі. Для дітей    у цих школах створено ресурсні кімнати. У 2019 році на облаштування ресурсної кімнати в Новотроїцькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було виділено кошти з обласного бюджету у сумі 248 тисяч 515 грн та на ремонт кабінету з районного бюджету 5 тисяч грн.

–  Яким чином реалізується програма «Шкільний автобус»?

– У 2018-2019 навчальному році п’ять шкільних автобусів забезпечили підвезення до школи і в зворотньому напрямку 316 учнів та 15 педагогічних працівників.

– Чи не скорочується мережа позашкільних закладів, зокрема гуртків?

– В Андріївському будинку дитячої творчості у 2018-2019 навчальному році працює 16 гуртків, у яких навчаються 240 вихованців, що складає 20 відсотків від загальної кількості дітей, які навчаються в закладах загально-середньої освіти району, в Андрівській та Дмитрівській школах відкрито 9 гуртків науково-дослідницького спрямування, в Андріївській школі працює гурток  «Основи робототехніки».  

– Як у районі реалізується концепція «Нова українська школа»?

–  З метою забезпечення необхідною комп’ютерною технікою, меблями та засобами навчання у 2018 році з районного бюджету виділено понад 1 млн. 326 тис. грн за рахунок субвенції цільового призначення та залишків коштів освітньої субвенції. Продовжується дообладнання у закладах дошкільної та початкової освіти, ігрових куточків та кімнат. У 2019 році продовжується робота щодо облаштування шкіл меблями, обладнанням і дидактичними матеріалами, необхідними для впровадження компетентнісного навчання у 2 класі, відповідно до вимог НУШ. Для  закупівлі необхідного оснащення рішенням сесії Бердянської районної ради від 21.06.2019 № 19 було виділено кошти у сумі 654 тис.  грн, з яких 43,7 тис. грн - співфінансування з місцевого бюджету, 610 тис. грн – залишки освітньої субвенції.

 Таким чином забезпечено стабільне ефективне функціонування віртуального представництва в Інтернеті всіх структурних одиниць системи освіти району: відділу освіти, культури та архівної справи БРДА, комунальної установи «Районний методичний кабінет», освітніх закладів усіх типів і форм власності.

– Чи проводяться заходи з підвищення кваліфікації та поліпшення мотивації педагогів? 

– Протягом 2018 року відповідно до Концепції «Нова українська школа»  41 педагог підвищив  кваліфікацію, серед яких  вчителі початкових класів, англійської мови,  фізичної культури, інформатики, мистецтв.

Здійснено виплату районної премії трьом кращим педагогічним працівникам закладів   освіти району: Малієнку О.М. - вчителю біології Андріївської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів, Бойко Л.В. -  вчителю української мови та літератури Андріївської спеціалізованої різнопрофільної школи І-ІІІ ступенів, Страшко А.Ю.  –  керівнику гуртка Андріївського будинку дитячої творчості, обласну педагогічну премію отримала вчитель Азовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ачкан Л.С.

–  Олександре Степановичу, чи мають учні змогу  отримувати психологічну допомогу та підтримку,  які теж передбачаються програмою реформування шкільної освіти?

– Так, психологічну допомогу та підтримку дітям та родинам соціально вразливих категорій (діти в складних життєвих ситуаціях, діти трудових мігрантів, діти, що зазнали насильства в сім’ї або в шкільному середовищі) створено чотири мобільно-соціальні психологічні пункти: на базі Андріївської школи, Андріївського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Джерельце», Дмитрівської школи та Троянського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Сонечко». Психологами та соціальними педагогами району проводиться робота щодо профілактики ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді. В закладах освіти продовжується системна робота з формування інформаційної культури   педагогів, учнів та батьків щодо безпеки в мережі Інтернет.

– Ви людина, яка дружить зі спортом. Чи вдається Вам залучати школярів до естафет, спортивних змагань та ігор?

– Так, навчальний 2018- 2019 рік – не виключення. На базі Дмитрівської школи у листопаді ми провели другий етап (тур) фізкультурно- патріотичного фестивалю «Козацький гарт». Участь у фестивалі взяли всі заклади загальної середньої освіти. Перше місце – за командою Дмитрівської ЗОШ. На базі Андріївської школи також у листопаді пройшов другий районний етап Всеукраїнського масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя». Перемогли учні Андріївки.

У травні на базі Миколаївської школи пройшла дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл-Джура» за участю команд восьми шкіл району. Під час гри проводили п’ять конкурсів: «Впоряд», «Відун», «Добре діло», «Рятівник», «Стрільба». Перше місце у команди Миколаївської школи, на другому – Андріївська, на третьому – команда Новотроїцької школи. А в серпні наші діти –  вісім учнів Дмитрівської та Долинської шкіл (тренер – методист Володимир Григор’єв) взяли участь у Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник» на базі Кінологічного центру Держприкордонслужби у місті Великі Мости  Львівської області. Бердянські «молоді джури» з честю пройшли всі випробування.

– Наостанок – кого   з колег-освітян Ви б відмітили?

– В першу чергу – Ларису Володимирівну Смикалову, керівника методкабінету, а також всіх керівників закладів загальної середньої освіти.

Щиро дякую  за вашу сумлінну працю. Шануймося!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама