головна » статті

«Спорт для всіх». Як діє програма?

06.09.2019

Легше за все – критикувати. Задля цього не потрібні ані ресурси, ані аргументи і навіть конкретні факти.

Більш складна робота - організувати процес, написати під нього програму, «вибити» фінансування  і по мірі сил виконувати її.

Про стан спорту  в Бердянському районі ми розмовляємо з в.о. начальника відділу Бердянської районної державної адміністрації Олександром Макаревичем.

— Олександре, на червневій сесії районної ради члени комісії, депутати   підтримали вашу інформацію про стан справ у виконанні програми «Спорт для всіх» за 2018-2019 роки. Розкажіть більш детально про основні положення цього довгострокового документу.

  — Почну з цитати: «Для залучення всіх верств населення Бердянського району до занять фізичною культурою і спортом, реалізації перспективних заходів, спрямованих на формування в районі  сфери фізичної культури і спорту на демократичних і гуманістичних засадах, рішенням районної ради у 2015 році ухвалена районна програма «Спорт для всіх – спільна турбота» на період до 2020 року»

 Тобто основним завданням Програми є створення та вдосконалення  умов для подальшого розвитку фізичної культури і спорту в районі  для зміцнення здоров’я населення, підвищення продуктивності навчання і праці засобами фізичного виховання, фізичної культури і спорту.

— А чи є фінансування заходів?

— На виконання Програми «Спорт для всіх» з місцевого бюджету тільки у 2018 році на проведення районних спортивних заходів (нагородна атрибутика – кубки, сувеніри, медалі, грамоти), на участь в обласній спартакіаді серед державних службовців та в обласній спартакіаді серед міст і сільських районів було виділено 43,8 тис. грн. (оренда транспорту, перевезення до місць проведення заходів, проживання, харчування учасників змагань).

Додам ще: реалізація Програми обумовила певні позитивні зміни у сфері фізичної культури та спорту на територіях селищної, сільських рад.

— Чи є навколо чого займатися «спортом для всіх»?

— Вся наявна матеріально-технічна спортивна база району знаходиться в робочому стані. В спортивних залах, на спортмайданчиках вчасно проводяться поточні ремонти (за необхідністю).

Таким чином вдалося зберегти систему проведення спортивних заходів, передусім комплексних і багатоступеневих змагань; функціонує система розвитку дошкільного, шкільного та неолімпійського спортивного руху, спорт ветеранів. Станом на 1 червня 2019 року в районі працюють 16 штатних працівників спортивного напрямку, у тому числі: вісім у  навчальних закладах району; п’ять  спеціалістів по роботі з молоддю у селищній та  сільських радах;   інструктори зі спорту в культурно-спортивних комплексах сільських рад.

А також спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації. 

— Які категорії населення, окрім школярів, ще беруть участь у програмі?

— У спортивному житті району задіяна не тільки шкільна молодь, а й робоча. Протягом 2018 і першого півріччя 2019 року проводилися спортивні заходи до Дня Збройних Сил України, Дня Незалежності України, Дня молоді, Дня фізичної культури та спорту; проводилися змагання     з волейболу, першість району з футболу серед КФК селищної, сільських рад.  На базі спорткомплексу у м. Бердянськ проводився зимовий турнір з міні-футболу (січень – лютий), у квітні проводився  турнір на Кубок відкриття сезону з футболу, у жовтні – Кубок закриття сезону з футболу (брали участь 10 колективів фізичної культури та спорту селищної, сільських рад, ОТГ). З травня по жовтень щорічно проводиться першість району з футболу. Також серед ветеранів спорту у вересні проводився турнір з міні-футболу  на Кубок серед ветеранів з футболу. З 2017 року на території Андріївської селищної ради започатковано проведення змагань з футболу на Кубок ім. В.Саєнка.

– А які змагання відбулися цього року?

— З початку 2019 року відбулося кілька заходів районного масштабу. Серед головних – першість району з міні-футболу. Шість команд (ФК «Роза», «Софіївка», «Трояни», «Новопетрівка», «Осипенко» та «Берестове») боролися за перемогу. Перемогли осипенківці. Відбувся турнір на Кубок Бердянського району, в якому змагалися сім команд, переможець – команда «Нововасилівка».Та районний турнір з волейболу, в якому взяли участь колективи Андріївки, Берестового, Дмитрівки,Троїцького, Осипенко, Новотроїцького. Перше місце виборола команда Осипенко, на другому – Берестове, на третьому – Новотроїцьке.

— Ми говоримо про командні види спорту, а чи є здобутки в індивідуальних суперництвах?

—   Учасники юнацького клубу з армспорту КЗ «Андріївський селищний Будинок культури» у 2018 році брали участь у Чемпіонаті України з армспорту серед робітників (м. Нікополь, березень 2018 р.), здобули І місце  Баштовий Олександр та ІІІ місце Колінько Олександр; в обласних змаганнях з армспорту м. Запоріжжя, червень 2018 року; у змаганнях з армспорту до Дня сім’ї (м. Бердянськ) ІІ місце посів  Баштовий Олександр, ІV місце Колінько Олександр; у ХVІІІ Кубку України з армспорту (м. Одеса, грудень 2018 року).

— Як кажуть, нашим спортсменам все під силу?

— Обласним центром  фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з березня по червень 2018 і  нинішнього року була проведена обласна спартакіада  серед  збірних команд міст та сільських районів під гаслом «Здорова молодь – здорова нація».

Змагання проходили з таких видів спорту: спортивне орієнтування, шашки, шахи, волейбол (чоловіки, жінки), естафета «Мамо, тато, я – спортивна сім’я!», «Здорова молодь – здорова нація», яка передбачала змагання з настільного тенісу, смуги перешкод, пляжний волейбол (чоловіки, жінки).

За підсумками обласної спартакіади серед команд сільських районів Запорізької області збірна команда Бердянського району посіла почесне ІІІ місце та була нагороджена кубком і грамотою.

— Цікаво, як виглядає учнівська молодь на загальному фоні?

У 2018- 2019  роках учнівська молодь активно брала  участь у районних та обласних спортивних змаганнях.

Відповідно до календаря спортивно-масової роботи у звітному році серед учнівської молоді проводилися наступні районні змагання:     кубок ім. Кравченка В.І. з баскетболу серед хлопців на базі Андріївської СРШ; кубок ім. Потапенка, змагання з баскетболу серед дівчат; кубок «Весняночка» – змагання з волейболу серед команд дівчат на базі Осипенківської ЗОШ;  кубок пам’яті воїна-афганця В.П. Проходи – змагання з волейболу;  кубок ім.  В.Й Стешенка –  змагання з волейболу серед дівчат на базі Долинської ЗОШ І-ІІІ ст.; а також  районний етап Всеукраїнської
дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), збірна команда  взяла участь у фінальній грі  у серпні в м. Великі Мости, Львівської області. Впродовж учбового  2018- 2019 навчального року проводилися різноманітні спортивні змагання: з футзалу, волейболу, баскетболу, шахів, шашок, настільного тенісу, також проводилися спортивні заходи до календарних дат і свят.  

З нагоди відзначення  Дня фізичної культури і спорту у районі з 1 по 9 вересня 2018 року на спортмайданчиках на базі загальноосвітніх шкіл проводяться різноманітні спортивні змагання. Це «Веселі старти» у 1-4 класах, шкільні змагання з футболу серед 5-11 класів та з міні-футболу у 3-х класах, підтягування на перекладині, підняття гирі, волейболу, баскетболу, гандболу, «Козацькі розваги», «Богатирські ігри», «Спортивні розваги», естафети та інші змагання. 

— Тобто олімпійський вогник не згасає?   

— Так, виконання Програми дає змогу  збільшити кількість мешканців селищної, сільських рад, які регулярно використовують засоби фізичної культури і спорту для проведення активного дозвілля та  здорового способу життя. Окрім того, популяризація занять спортом та пропаганди здорового способу життя серед учнівської молоді та дорослого населення,  проведення різноманітних спортивних заходів, змагань постійно висвітлюється на сайті  райдержадміністрації та в засобах масової інформації, зокрема на сторінках «Південної зорі».

— Дякую за бесіду.

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама