головна » статті

«Туристичні шляхи в дивовижні світи»

03.10.2019

До Дня туризму колектив Осипенківського краєзнавчого музею провів для ветеранів праці м. Бердянська і юнацтва с. Осипенко екскурсійно-мистецький захід  «Туристичні шляхи в дивовижні світи».

Так, для учнів 3-А класу Осипенківської школи прозвучала цікава розповідь односельця Миколи Ляхівця, який деякий час проживав у Києві, а два останніх десятиліття мешкає в Ляйпціґу (Німеччина), однак не поривав зв’язків з рідним селом. Тут він має багато друзів дитинства і юності й часто приїздить додому.

Музею Микола Іванович подарував підготовлений власноруч на основі власних фоторобіт фотобуклет про село Осипенко.

Упродовж екскурсії військовим меморіалом у парковій зоні села та експозицією музею гості довідалися багато цікавого про історичну й культурну спадщину Бердянщини, про часи більш ніж столітньої давнини, коли Новоспасівка (нині Осипенко) була аграрним, ремісницьким і мілітарним центром Надазов’я, найбільшою зі станиць Азовського козацького війська.

Крім того, учасники екскурсії вшанували пам’ять краян, загиблих у Приазов’ї і Наддніпрянщині, на теренах Запорізького краю й Донеччини в роки Української революції і Визвольної війни 1918-1921 рр., ІІ Світової війни, неоголошеної російської військової агресії проти України, яка триває і нині.

У ході святкування вихованці краєзнавчого гуртка «Джерельце» і мистецької студії «Традиція» (творче об’єднання юнацтва і молоді при Осипенківському краєзнавчому музеї) презентували творчий виступ «Новоспасівські вечорниці». Діти  інсценували дійства «Новоспасівські обжинки», «Було колись, на Спаса і Покрову», з відтворенням традиційної технології прядіння та виконанням старовинних побутових й обрядових пісень.

У виконанні студійців  прозвучали вірші письменників-земляків Володимира Сіренка та Григорія Горбача.

А ще екскурсанти взяли участь у майстер-класі з виготовлення етнічних поробок «Обереги Бердянщини». Охочі мали змогу зробити собі на згадку сувенір – ляльку-мотанку, а також покуштувати свіжу випічку, випити запашного чаю зі степових цілющих трав і прослухати етноконцерт «Веселка над Бердою». 

За інформацією  Олега Будяка

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама