головна » статті

«Учитель як фахівець живе доти, доки вчиться»,

19.01.2017

стверджував видатний педагог Костянтин Ушинський ще понад 150 років тому. Підтверджуючи його філософію й сьогодні, сучасний педагог, виконуючи свої професійні завдання — зацікавити, долучити до прекрасного світу знань, навчити дитину вчитися та допомогти їй наповнити скарбничку особистих здобутків, щоденно сам мусить вчитися нарівні з учнями, переймати досвід у старших педагогів.

З цією метою в ЗОШ № 11 (директор М. В. Міщенко) вже вдруге відпрацювала «Школа молодого вчителя «Молодість і перспектива». Для молодої порослі вчителів тут відбувся педагогічний практикум «Сучасний урок. Шляхи підвищення його ефективності».

Юлія Тисленко

У заході взяли участь починаючі вчителі початкових класів міста, а ініціатором його проведення стала досвідчений педагог, вчитель початкових класів ЗОШ № 11 Євгенія Василівна Пулім (на фото угорі).

У процесі роботи “Школи молодого вчителя” Євгенія Василівна допомогла її учасникам досконало дослідили поняття сучасного уроку, поділилася методичними напрацюваннями в його організації, зупинившись на вимогах та особливостях проведення такого уроку в початковій школі. Вчителі-початківці вчилися за-стосовувати в кон-кретній практичній діяльності теоретичні знання, одержані під час навчання у виші, а також навичкам групової взаємодії. Адже одинакам набагато складніше інтегруватися в навчальний процес і ще складніше домогтися відгуку в учнів. Одною з розглянутих тем педагогічного практикуму стала теза, як же зробити власний внесок в успіх справи.

{image-fancy-1}

Засідання складалося з декількох блоків — інформаційного, практичного, рефлексійного, при цьому було використано багато різноманітних прийомів, як то мозковий штурм, поради психолога, робота в групах, майстер-класи, психологічні розминки та інші. В ході заняття учасники школи залюбки прослухали презентацію “Сучасний урок”, дивились тематичні відеоролики, слухали аудіозаписи пісень про вчителів та стали учасниками міні-екскурсії класними кімнатами початкових класів ЗОШ № 11.

Висока майстерність, професіоналізм, наявність педагогічної філософії, ерудованість, доброта та чуйність, турботливість, зацікавленість своїм предметом, особистість, творчість, культура поведінки, володіння новітніми технологіями навчання, харизма і навіть вміння модно і сучасно одягатися складають портрет сучасного вчителя.

А стати майстром педагогіч-ної справи дуже непросто. Цього можна досягти повсякденною та кропіткою працею, адже самоорганізація, самоосвіта, самовиховання і самоаналіз - це основні правила життєвого успіху, і тільки через подолання труднощів загартовується воля.

Підводячи підсумки заняття, колеги вкотре підтвердили думку відомого французького письменника Анатоля Франса, який стверджував, що “для засвоєння знань потрібно поглинати їх із апетитом». Мабуть, головне завдання підготовки дітей до життя й полягає в тому, аби сформувати в них цей «апетит», активізувати жадобу пі­знання, визначили відвідувачі школи молодого вчителя учасники педагогічного практикуму «Сучасний урок. Шляхи підвищення його ефективності».

На фото: Учасники (вчителі-початківці) «Школи молодого вчителя «Молодість і перспектива» та почесні гості — методист міського відділу освіти В.П. Шкуренко, заступники директора ЗОШ № 11 В.М. Михайличенко та Т.Г. Гопієнкова разом з ведучою практикуму «Сучасний урок. Шляхи підвищення його ефективності» Є.В. ПУЛІМ.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама