головна » статті

Американські фінансисти у порту

22.08.2019

13 серпня до Бердянського порту завітала делегація Міністерства фінансів та посольства США, щоб всебічно проаналізувати існуючі проблеми порту. Було проведено дві наради.

Керівництво ДП «БМТП» та БФ АМПУ спільно з портовими операторами, які працюють на території порту, детально розповіли про основні труднощі, які доводиться долати приватним стивідорам і державним підприємствам у результаті зведення Керченського мосту. На другій нараді з керівництвом Придніпровської філії Укрзалізниці обговорили інфраструктурні проблеми доставки вантажів.

Наразі радники з питань інфраструктури вивчають ситуацію в Приазов’ї – 12 серпня делегація відвідала Маріуполь, після чого завітала до Бердянська. Високоповажну делегацію цікавило, як проходять судна Керч-Єнікальський канал і фінансові показники порту.

Заступник начальника Бердянської філії АМПУ Віталій Бур’ян коротко охарактеризував особливості порту, виробничі потужності та специфіку вантажів. Більш детально економічну ситуацію у зв'язку з будівництвом Керченського мосту охарактеризував керівник ДП «БМТП» Олександр Трощенков, оскільки саме державний порт зазнав найсуттєвіших збитків у зв'язку з ситуацією в протоці. Так, за минулий рік втрати ДП «БМТП» склали 4,6 млн. доларів США. Порт втратив традиційні вантажі – метал та глину. Обробку будівельних матеріалів у цьому році вдалось відновити на 50% від минулорічних обсягів, виробники металопродукції переорієнтувались на порти Чорного моря. Завдяки диверсифікації вантажів, вдалось залучити комплекти вітроенергетичних установок General Eectric – у минулому році успішно опрацьовано 26 комплектів, у поточному році також перевантажено 26 комплектів, а в перспективі ще 27 комплектів.

Після завершення наради з портовими операторами члени делегації поспілкувалися з керівництвом Придніпровської філії Укрзалізниці та представниками акціонерного товариства, після чого оглянули виробничі потужності порту (знімок вгорі).

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама