головна » останні новини

Антон Кривцун – переможець обласного і Всеукраїнського конкурсів обдарованої молоді

31.05.2019

У Запоріжжі відзначили учнів-переможців  всеукраїнських олімпіад і конкурсів 2018/2019 навчального року. Цього разу серед 74 претендентів перше місце посів учень 10 класу  Осипенківської школи Антон Кривцун.

Зі своєю творчою роботою «#гойдагойдаша: думки-осяяння на гойдалці історії» (куратор проекту вчитель-методист зарубіжної літератури Тетяна Анатоліївна Новосела) Антон переміг у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» до Шевченкових днів (тема «Духовні святині рідного краю», номінація «література»), став лауреатом обласного конкурсу «Обдаровані учні-2019» та отримав сертифікат за підписами голів облдержадміністрації і облради, а також грошову премію – 3 тис. грн. 

Цікавою виявилася передісторія написання конкурсного твору.

Ще п’ятирічним хлопчиком Андрій, відвідуючи Осипенківський краєзнавчий музей з екскурсією, був зачарований його атмосферою, зацікавлений історичними експонатами. А коли вдома почав розповідати про свої враження, бабуся Марія Миколаївна розповіла, що у музеї є речі, котрі безпосередньо стосуються його родини: це рушники, вишита сорочка, плахта, вишитий фартух, тканий пояс прапрабабусі Наталії Яківни Лукаш-Кривцун.

«Допитливість прийшла до мене лише згодом, у підлітковому віці, коли захотілося дізнатися більше про долю власниці тих дивних витворів рук людських. І тоді бабуся розповіла мені історію, яка  і досі є незаживаючою раною у її спогадах», – пише хлопець.

Цю історію, пов’язану із родоводом по батьківській лінії, про репресії і Сибір, переселення із Західної України у 1939 році, про загибель діда у Великій Вітчизняній, розповідає хлопець у своїй роботі. Розповідає, розмірковує і аналізує.

Бердянщина має пишатися і пишається своїми талановитими дітьми, має дякувати і дякує їхнім батькам, як-от Оксані Андріївні та Олексію Володимировичу – батькам Антона за виховання небайдужих, допитливих дітей, що сьогодні долучаються до збереження історії, а завтра розбудовуватимуть нашу Україну.

 Юлія Тисленко

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама