головна » статті

Апаратна нарада. Програма «Електронний рецепт на “доступні ліки” в Бердянську» є, але ліків за ними поки що немає

02.04.2019
З 1 квітня 2019 року до Національної Служби здоров’я України (далі – НСЗУ) перейшло адміністрування урядової програми реімбурсації лікарських засобів «Доступні ліки».

Програма була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів для лікування трьох соціально-важливих груп захворювань: серцево-судинних, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу. До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безоплатно.

Як розповіла на  апаратній нараді у вівторок, 2 квітня, начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч, станом на 1 квітня 2019 року в Бердянську уклали договір про участь у програмі «Доступні ліки» з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) з видачею ліківтри аптечні мережі з кількістю 9 аптечних пунктів (див. нижче).

Електронний рецепт виписує сімейний лікар або лікар-терапевт КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Як повідомила начальник відділу охорони здоров’я Тетяна Марч , станом на 1 квітня 2019 року з технічних причин електронною системою охорони здоров’я EMCiMED, в якій працюють лікарі, не надано зразок електронного рецепту. Питання знаходиться на постійному контролі відділу охорони здоров’я та адміністрації КНП «Бердянський центр первинної медико-санітарної допомоги» і буде вирішено найближчим часом. Про початок роботи лікарів з електронними рецептами буде повідомлено на сайті Бердянської міської ради, Бердянського центру первинної медико-санітарної допомоги та інформаційних стендах амбулаторій і аптек міста, безпосередньо у лікарів. Про початок роботи з електронними рецептами можна також дізнатися за телефонами відділу охорони здоров’я за  тел.  3-31-49 та Бердянського центру первинної медико-санітарної допомоги за тел. 4-14-81.

На нараді також поздоровили з 15- річчям колектив комунального підприємства «Бердянськекотранс».

Також заслухали інформацію начальника управління економіки Юлії Орлової про початок IV етапу розподілу грошей Громадського бюджету на потреби міста та мікрорайонів. Початок збирання підписів —з 15 квітня  по  14 травня. Захист проектів—27 липня.

Головний лікар  ТМО «Медцентр» Дмитро Єгоров закликав городян, особливо — працівників силових відомств до здачі крові, на які дуже потребують майбутні матері, діти, ветерани.

Адміністрація КП «Міськводоканал» розпочало роботу по встановленню сітьових вузлів комерційного обліку у багатоповерхових в усіх домах нашого міста. Про це читайте в окремому матеріалі сьогоднішнього випуску нашої газети.

Перелік аптек в м. Бердянську, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»

1. КП «Аптека № 195» БМР, аптечні пункти, за адресами:

- вул. Софіївська, буд. № 30-б (нагорна частина міста);

- пр. Перемоги, буд. № 8 (поліклініка, центральна частина міста).

2. ТОВ «Ларга-М», аптечні пункти «Аптека низьких цін», за адресами:

- вул. Волонтерів, буд. № 49-б (нагірна частина міста);

- пр. Перемоги/Азовський, буд. № 1/33 (центральна частина міста, біля кінотеатру «Космос»);

- вул. Північна, буд. № 6-а (нагірна частина міста);

- Мелітопольське шосе, буд. №97 (мікрорайон АКЗ).

3. ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія», аптечні пункти «Бажаємо здоров’я», за адресами:

- вул. Європейська, буд. № 54-а (нагірна частина міста);

- вул. Хіміків, буд. № 7 (мікрорайон Азмол);

- вул. Північна, буд. № 15 (нагірна частина міста).

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама