головна » статті

Бердянськ фестивальний. «А як ти відчуваєш країну?»

17.09.2015

лейтмотив культурно-просвітницького фестивалю  дружби «З країни в Україну», що минулої п’ятниці відбувся у Бердянську. До міста завітали біля вісімдесяти волонтерів з більш ніж 20 міст країни.

Юлія тисленко

 

Організатори фестивалю дружби — волонтери, що прагнуть наповнити міста України атмосферою духовності, єдністю, відчуттям українського духу та гордістю за свій рідний край.

На Приморській площі впродовж дня дорослі і малі мешканці та гості Бердянська мали змогу долучитися до української культури, взяти участь у майстер-класах по виготовленню писанок, ля-льок-мотанок, навчитися елементів петриківського розпису, традиційого ткацтва, а також українських танців.

Просто неба працювала відкрита бібліотека, де кожен міг знайти собі українську книгу до душі та отримати її безкоштовно, та експонувалася фотовиставка кращих фотокартин з усіх куточків нашої країни «Україна поза часом», щоб спонукати українців до подорожей куточками рідної землі. До того ж міська бібліотечна система отримала в подарунок від фестивалю більше 60 книжок сучасних авторів та класиків української літератури. А для любителів інтелектуальної праці були організовані відкриті лекції з історії України, архітектури та етнографії.

Увечері, коли всі вже трохи стомилися і зголодніли, почала працювати відкрита кухня, де городяни залюбки покуштували смачний козацький куліш — історичну страву української кухні.

Любителі якісної та змістовної української музики могли послухати знайомі та нові композиції таких сучасних гуртів, як «NESPROSTA», «Flying Swan», «Ірина Островська», «Кімната Гретхен» та багато інших. А родзинкою фестивалю став кінопоказ під відкритим небом кращих робіт проекту «Вавілон’13», які зібрано в динамічний альманах.

Організатори фестивалю дружби — волонтери з 24 міст України — наголошують, що цей захід — не політичний проект, проводиться він, так би мовити, «по-україн-ськи і без політики». Виявляється, таке можливо. Здається, саме таким чином, тобто діями, а не гучними гаслами прищеплюються любов та повага до до України: через можливість власноруч торкнутися великого минулого нашого народу —
і руками, і душею. До того ж, слід пам’ятати, що справжня Україна — саме в маленьких містах, де живуть прості трудівники.

Фестиваль «З країни в Україну» відбувається другий рік поспіль. У минулому році команда волонтерів у рамках фестивалю відвідала 11 міст Донецької та Луганської областей. Цього року  фестиваль проводиться у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Волонтери вже проїхали з фестивалем шляхами Дніпропетровської, Хар-ківської та Запорізької областей 8 тисяч кілометрів і головне, що винесли з цієї подорожі: варто ділитися своїми відчуттями, якою ми бачимо Україну. Зазначимо, що головна мета фестивалю — втілювати освітні проекти для дітей та молоді,  спрямовані на пізнання України — в Бердянську була досягнута. Хтось скаже, це дуже мало у сучасному просторі, але мало — краще, ніж нічого.

 

На фото: угорі — конкурс серед наймолодших учасниць «Міні-міс україночка»; унизу зліва — майстер-клас з петриків-ського розпису, що проводить художниця, волонтер з міста Києва Катерина, найбільше прийшовся до душі малюкам; справа — книжки, отримані в подарунок Бердянською міською бібліотекою, будуть розподілені по міських філіалах.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама