головна » статті

Бердянська шевченкіана

22.03.2018

Бердянський краєзнавчий  музей  долучається до Всеукраїнської шевченкіани.

Проводяться тематичні екскурсії  за  експозицією краєзнавчого музею,  лекції у школах міста. Наукові  співробітники музею історії м. Бердянська та музею «Подвиг» – філій краєзнавчого музею – провели у 5, 6 класах гімназії №2, а також  5 і 9 класах ЗОШ №9, ЗОШ №20, БЕГК та інших закладах лек-ції за темою «Т.Г. Шевченко – духовний світоч української нації». Учні із задоволенням дізнавалися  про нові сторінки у вивченні  життя і творчості Кобзаря, про зв’язок  Т.Г.Шевченка з Запорізьким краєм, Бердянщиною.

Бердянський краєзнавчий музей вже не один десяток років по краплині збирає свою шевченкіану, презентує творчість бердянських митців щодо постаті Кобзаря. Багате і різнобарвне зібрання фондосховища  музею: унікальне  київське видання «Кобзаря» 1889 року, літературознавчі праці,  альбоми зі старовинними листівками, у яких герої шевченкових творів, пісні і романси на слова поета,  поштові марки, конверти до ювілеїв Т.Г.Шевченка,  галерея автопортретів митця тощо.

Ми, бердянці, пишаємось, що саме у нашому місті народився  художник, фольклорист Опанас Георгійович Сластіон – відомий ілюстратор поем «Катерина» і «Гайдамаки» Т.Г.Шевченка, збирач фольклорних скар-бів. Надихався творчістю Тараса Григоровича й відомий український письменник, публіцист, уродженець м. Бердянська Т.А.Зінь-ківський, відомі його розвідки «Т.Г.Шевченко у світлі європейської критики», «Молода Україна, її становище і шлях».

Напередодні свята усі бажаючі можуть відвідати краєзнавчий музей, побачити  експозицію «Шевченкіана бердянських митців». Це вишиті  художньою гладдю портрети Т.Г.Шевченка  бердянської майстрині М.Г.Білоусової-Каракаш, роботи  бердянських  художників, учасників Другої світової війни П.М.Гончаренка  та О.О.Хоменка.

Якими б побачив Кобзар сьогоденні реалії, дізнаємось з художніх замальовок бердянського художника-карикатуриста В.А.Закарлюка. Багатий колорит нашого південного краю
об’єднав  болгарську культуру  зі спадком Т.Г.Шевченка – це публіцистичні  праці уродженця с.Андрівки Бердянського району, українського болгариста, перекладача  М.Д. Малярчука, зокрема  дослідження «Т.Г. Шевченко і болгарська література». Цікава та актуальна музична шевченкіана бердянського композитора і музиканта В.М. Ізотова, яка отримала схвальні від-гуки від музею і меморіального парку ім. Т.Г.Шевченка (Торонто, Канада).

Пишаємося краєзнавчою шевченкіаною та запрошуємо до музею у ці святкові  Шевченківські дні!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама