головна » статті

Державне підприємство «Бердянський лісгосп» повідомляє. Перевалило літечко за середину...

05.08.2013

Перевалило літечко за середину, так нами очікувані рясні дощі до нас не дійшли і стоїть над степами Приазов’я неймовірна спека. Змарніли та повисихали степові трави, які ще зовсім недавно буяли квітом, манили весняним свіжим запахом. А це значить, що зросла загроза виникнення пожеж.

 

З тривогою лісівники вдивляються в обрій, чи не задимить де в степу вісник лиха –вогонь. Знають, що де б не виникла пожежа, дуже швидко полум’я дістанеться до лісових насаджень. Часто джерелом виникнення пожежі є діяльність або бездіяльність людини. Одні економлять (думають, що економлять) на обробітку грунту, після косовиці, та пускають по стерні червоного півня, хоч полум’я, знищуючи стерню, знищує всю біомасу. Але найстрашніше те, що знищується найплодючіший шар грунту — чорнозем.

Іншим до лампочки оті всі тривоги та колотнеча лісівників, головне — виїхати на лоно природи та добряче відпочити з шашличками та горілочкою, а після себе залишити купу сміття та непогашене вогнище, яке згодом розростеться у лісову пожежу. А є й такі «любителі відпочинку» на природі: накоять біди, загориться суха трава від вогнища та й побігла вогняна змійка до лісу, а ті горе- відпочивальники у другий бік від вогнища тікають, гублячи свій скарб та казанки з юшкою а його ж можна загасити, поки не набрало сили те полум’ячко! Тож нагадуємо всім любителям відпочинку: відпочиваючи у будь-якому місці, залишайтеся ЛЮДЬМИ, вкрай обережно ставтеся до навколишнього середовища. Ні, на всіх не вистачить, якщо і далі будемо плюндрувати, засмічувати, тікати від проблем збереження та по-ліпшення екології нашого краю!

Ви повинні дотримуватись певних правил поведінки. в лісі та лісосмугах забороняється:

1. розводити багаття під кронами дерев, палити, кидати непогашені сірники, недопалки;

2. заїздити автотранспортом на територію лісового фонду, особливо у хвойні насадження;

3. заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

4. використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих матеріалів або здатних тліти матеріалів;

5. випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу, проводити неконтрольовані сільськогосподарські пали;

6. забруднювати лісові насадження побутовими відходами;

7. руйнувати мурашники;

8. руйнувати пташині гнізда;

9. рубати дерева (навіть сухостійні), здирати з них кору;

10. пошкоджувати квартальні стовпи, межові стовпи, аншлаги, панно та інші інформаційно-охоронні знаки.

Якщо вам необхідно розвести багаття, місце вибирайте подалі від лісу, ну, скажімо, на березі водосховища (там грунт кам’яний) або на галявині. попередньо треба зняти шар дернини (трава з землею) і акуратно скласти осторонь від багаття. Після того, як не буде потреби у багатті, його треба загасити, засипати землею або залити водою до повного припинення тління, а зняту дернину покласти на місце.

Не залишайте після себе на місцях відпочинку використаний пластиковий та скляний посуд, салфетки, папір, не влаштовуйте в лісових насадженнях смітники. Ви ж сюди ще повернетеся на відпочинок, а не ви то ваші діти, онуки.

Дотримуючись цих нескладних правил поведінки, ви збережете природу для майбутніх поколінь. 

О.Зайцев, лісничий Осипенківського лісництва  

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама