головна » останні новини

Державне підприємство “Бердянське лісове господарство” інформує. Охороняйте ліс

12.09.2013
З лісом життя людини було тісно пов’язане ще в давні часи. В лісі вона збирала плоди, полювала на дичину, розпалювала вогнище. Ліс давав матеріал для житла, притулок при нападі ворогів, заспокоював шелестом верховіть, травами.

На жаль, багато хто з людей все ще не розуміє, що завдає істотної шкоди природі. Вони вважають, що шкодити їй можуть тільки великі підприємства.

Так, наприклад, якщо в 1 м3 річкової чи озерної води потрапляє 10 г бензину, ікринки риб та інших водних істот у цьому ку-бометрі розвинутися вже не зможуть. Розведене
в лісі багаття, де вигорає верхній родючий шар грунту – гумус, не заростає протягом 5-7 років, папір
не розкладається протягом більше двох років, консервна бляшанка – 90 років, поліетиленовий пакет – 200 років, скло – 1000 років.

Як відомо, ліс дає чималу кількість повітря, поглинаючи при цьому велику кількість забруднюючих речовин.

Зелені насадження очищають воду й атмосферу – зменшують вміст пилу в повітрі в 2,5 раза, а шкідливих газів – в 2 рази. Але ж як важко зростити ліс і ще важче зберегти його. Ростуть дерева повільно, всього по 20-30 см за рік. Щоб дерево виросло, потрібні десятиліття.

Таким чином, кожен з нас, користуючись багатствами природи, повинен поводити себе так, щоб не завдавати їй шкоди, не порушити загальноприйнятих поглядів і уявлень.

Отож охороняйте ліс, бо кожне дерево в ньому – то невід’ємна його складова, яку зростили чиїсь руки.

Пам’ятайте, що життя лісу залежить не лише від лісівників, які його посадили, але й від вас, від того, як ви його збережете!

Н.Завальнюк, провідний інженер лісових культур ДП “Бердянський лісгосп”    

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама