головна » статті

Для активістів «Відродження»

23.05.2019

16 травня в Харківській філармонії з нагоди 228-ї річниці Конституції 3 Травня відбулися урочистості, організовані Генеральним консульством Республіки Польща та концерт польської музики.

У рамках урочистостей, найактивніші учасники польського руху харківського консульського округу отримали державні нагороди. Серед нагороджених були і члени Польського культурно-освітнього товариства «Відродження» у Бердянську.

Орденом «Срібний хрест за заслуги», який присуджується Президентом Республіки Польща, було нагороджено багаторічну директорку Польського дому в Бердянську Тетяну Краснокуцьку-Сухомлинову та почесного члена «Відродження» проф. Гелену Красовську (на знімку зліва) з Інституту славістики Польської академії наук.

«Срібний хрест за заслуги» – орден заснований 1923 року Президентом Польської Республіки як державна відзнака, яка надається за видатні заслуги у справі зміцнення міжнародного співробітництва та розвитку взаємин між народами. Орденом нагороджуються іноземні громадяни та особи польської національності, які проживають за кордоном, що своєю діяльністю зробили видатний внесок у галузі міжнародного співробітництва й розвитку зв’язків Республіки Польща з іншими державами і націями. Рішення про нагородження орденом приймається Президентом Республіки Польща за поданням Міністерства закордонних справ.

У свою чергу секретар з питань освіти головного правління ПКОТ «Відродження» Ольга Попова і  скарбничий Товариства Юрій Сопін (на знімку справа, в центрі – Олексій Сухомлинов) були нагороджені медаллю міністра культури Польщі «Заслужений для польської культури».

Медаль «Заслужений для польської культури» у Польщі надають особам, які мають досягнення у популяризації та збереженні польської культури.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама