головна » статті

До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка. Бердянщина вшановує пам’ять Кобзаря

28.02.2014

На Бердянщині тривають заходи з відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Григо-ровича Шевченка. У рамках підготовки до святкування знаменної дати та з метою вивчення життєвого шляху та творчої спадщини Кобзаря у загальноосвітніх школах, закладах культури, бібліотеках Бердянського району проводяться культурно-мистецькі та просвітницькі заходи.

Зокрема, наприкінці лютого в Осипенківській загальноосвітній школі відбулися районна учнівська конференція “Постать Тараса Шевченка в сучасному осмисленні юного покоління” та виставка дитячої творчості “Шанує Тараса велика родина”, у яких взяли участь представники майже всіх загальноосвітніх закладів району.

Перед початком конференції її учасники мали змогу оцінити творчість юних самодіяльних художників, майстрів вишивки, доробок з дерева та підручного матеріалу. Цікавими були роботи членів гуртка “Юний художник” з Новопетрівської загальноосвітньої школи, де керівником Людмила Новак (на знімку внизу). Це і портрети Тараса Шевченка, вишиті рушники, малюнки. Багато учасників заходу зупинялися біля оформлених стендів Карло-Марксів-ської, Осипенківської, Андровської, Андріївської шкіл та інших загальноосвітніх закладів.

Оглянули виставку і заступники голови районної ради Жанна Васильчик та райдержад-міністрації Микола Закоморний, помічник народного депутата Олександра Пономарьова Алла Токарєва, яка вручила заохочувальний приз Осипенківській загальноосвітній школі.

З вітальним словом до її учасників звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи Осипенківської ЗОШ Тетяна Новосела. Про життєвий шлях Тараса Шевченка, його творчість та вплив на сучасний розвиток україн-ської мови розповіла вчителька української мови та літератури Осипенківської ЗОШ Ольга Погоріла. В урочистій частині взяли участь і учні цієї школи (на знімку вгорі).

Після цього з рефератами про життєвий і творчий шлях Кобзаря виступили учні нав-чальних закладів району. Серед них Олена Петрик, Ірина Новак, Сергій Псьол, Дар`я Георгінова, Наталя Солонська, Вікторія Пелешко та інші.

Тарас Шевченко – явище унікальне в українському суспільстві. Він – вершина родового дерева нашої нації, виразник і хранитель народного духу. Шевченко для свідомості українців – не просто література. Він – наш всесвіт. Явище Тараса Шевченка – виправдання України перед людством, підтвердження нашої національної повноцінності. Слово, яке не співвідноситься з його словом, – нічого не варте. До Шевченка треба доростати всім життям.

Володимир Калюжний

Amand 20 июн 2014 в 19:53 # Ответить
That's the best answ
That's the best answer by far! Thanks for coritnbuting.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама