головна » статті

До свят Покрови та Українського козацтва

17.10.2019

Традиції нашого народу – справжній скарб,  який потрібно оберігати та дбайливо передавати із покоління в покоління. Серед прадавніх осінніх християнських свят є свято Покрови. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою як усієї України, так і козацтва зокрема. Починаючи з 2015 року 14 жовтня це також і День захисника України.

До цих свят у школах Бердянського району відбулися і ще відбуваються змагання юнаків-козаків, Покровські ярмарки, флешмоби та інші заходи.

Так, у Новопетрівській школі учні відчули себе козаками і занурилися в минуле, взяли участь у вікторинах, конкурсах, спортивних змаганнях, танцювали гопак, переглянули відеоролик про подвиги козаків і пообіцяли любити Україну, шанувати її народ і кожен день своїми вчинками доводити, що козацькому роду нема переводу!

А ще у Новопетрівській школі влаштували справжній Покровський ярмарок. Всі виставляли свій товар та завзято торгували ним: були тут і солодощі, і прикраси, виготовлені власноруч, і інші вироби. А всі кошти, які зібрали діти та вчителі своїм трудом, підуть на потреби школи. 

До Дня захисника України та Дня козацтва у Червонопільській школі також відбулися цікаві заходи. День розпочався з лінійки, на якій дівчата урочисто привітали хлопців зі святами. Також Тетяна Іванівна Катрич присвятила вірш всім, хто нині захищає рідну землю. Діти, вчителі, гості змогли поласувати козацьким кулешем. Почесним гостем став справжній козак Червонопілля С.А. Кагадій. Учні демонстрували силу та спритність у козацьких розвагах. 

У Дмитрівській школі учні-початківці змагалися у спортивно-розважальному заході «Козацькі забави», старші випробували свої знання, уміння та сили у квесті «Козацька сила». Квестери із задоволенням бігали у пошуках станцій та виконували завдання. До речі, найскладнішим етапом виявилася станція «Історія козацтва». Тож, ще є, що пізнавати з історії нашої країни школярам, а заходи з улаштуванням вікторин та квестів допомагають дітям цікаво, весело і невимушено нашу історію вивчати. 

Юлія Коваленко

 

 


ОтменитьДобавить комментарий

Реклама