головна » статті

До уваги населення. Прийомна сім’я — крок до сімейного щастя

01.06.2013

За останні роки в нашій державі вдвічі збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважна більшість цих дітей влаштовані в інтернатні заклади. Однак діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою може слугувати прийомна сім’я. 

Прийомна сім’я— це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Бердянською міжрайонною прокуратурою проведено перевірку додержання вимог законодавства щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на належні умови утримання та виховання у сім’ях громадян України в місті Бердянську та Бердянському районі.

Перевіркою встановлено, що станом на 15.05.2013 року в місті Бердянську та Бердянському районі створено та функціонує 14 прийомних сімей, в них виховується 27 дітей.

Проведеною перевіркою не виявлено порушення законодавства службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при створенні прийомних сімей.

Приємно зазначити те, що прийомні сім’ї створюють не тільки ті батьки, яких доля позбавила відчути радість батьківства, але й особи, які вже мають власних дітей. Так, мешканка міста Бердянська, маючи двох власних дітей, взяла на виховання 10-річного хлопчика, а подружжя з Бердянського району, маючи також двох власних дітей, взяло четверо дітей на виховання.

Жодного разу діти не скаржилися на їх життя в прийомних сім’ях, взаємовідносини між батьками та дітьми доброзичливі, між прийомними дітьми та рідними дітьми прийомних батьків взаємовідносини також дружні. Всі діти в родинах забезпечені одягом, взуттям, шкільним приладдям, усім необхідним для всебічного розвитку, отримують повноцінне харчування. Всі прийомні діти навчаються в учбових закладах, де отримують безкоштовне харчування, забезпечені єдиними квитками, влітку оздоровлюються в дитячих таборах.

Міським та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді закріплено за кожною прийомною сім’єю соціального працівника, який здійснює соціальний супровід прийомних дітей у прийомних сім’ях громадян, надає комплекс послуг (правових, психологічних, соціально-медичних), спрямованих на створення належних умов функціонування сім’ї. Крім того, за рахунок державного бюджету надається фінансова допомога дитині та прийомним батькам.

Звертаюся до всіх, хто не байдужий до долі дітей, хто не зміг реалізувати власний потенціал батьків, перегляньте свої життєві позиції та подаруйте сімейне тепло дітям, позбавленим батьків-ського піклування.

Детальну інформацію про створення прийомної сім’ї  ви зможете дізнатися в службах у справах дітей за тел. 3-65-17 (мешканцям м. Бердянська) та 7-10-08 (мешканцям Бердянського району).

М.Мельник, прокурор Бердянської міжрайонної прокуратури 

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама