головна » статті

До занять готові

29.08.2019

Для всіх школярів  Бердянського району пролунає перший дзвоник та почнеться новий навчальний рік. Усі школи Бердянщини, окрім Старопетрівської, готові прийняти учнів, у тому числі  первачків,  які навчатимуться  у Новій українській школі.

– У Бердянському районі, – розповів в.о. начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту  Олександр Макаревич, –  2 вересня за парти сядуть понад тисячу учнів, з них 117 першокласники. Вісім  перших  класів  відчинять свої двері у  восьми  школах, за виключенням Успенівської,  два класи – в Андріївці.

Цьогоріч  традиційних  лінійок не плануємо. Згідно з рекомендаціями Міносвіти, відбудуться флешмоби, квести, тобто – нетрадиційні заходи. Що стосується інклюзивних класів для дітей з особливими потребами, то два приймуть учнів у Новотроїцькій, чотири – в Андріївській школах.

 Як  повідомила  начальник відділу освіти Берестівської ОТГ Оксана Лисенко, школи громади Миколаївська, Троїцька та Берестівська приймуть 325 школярів, у тому числі 48 первачків. В усіх перших класах проведені ремонти згідно з вимогами Нової української школи, придбані меблі, парти, комп’ютерна техніка. В інших класах проведено поточний ремонт. Штат вчителів укомплектований, освітяни пройшли курси підвищення кваліфікації. Стосовно чотирьох інклюзивних класів, то всі вони також готові прийняти учнів.

– В  Осипенківській  територіальній громаді, – розповіла начальник відділу освіти Лариса Яковенко, – вперше за парти сядуть 96 учнів у школах Новопетрівки, Осипенко, Червоного  Поля, села Бердянського. Після реорганізації учні Старопетрівської школи приєдналися до колективу Новопетрівської. Отже, загальна кількість учнів у наших школах  – 882. Більшість – 450 – в Осипенківській та 287 – у Новопетрівській.

Саме в цих школах починають роботу три інклюзивні класи.

Згідно з вимогами Нової української школи для першокласників обладнані  кабінети, обладнані окремі туалетні приміщення для дівчат, хлопців, а також вчителів.

Громаді вдалося зберегти  позашкільні навчальні заклади, зокрема Будинок дитячої наукової та технічної творчості. Продовжить функціонування музична школа в Осипенко, Новопетрівці, Берестівській громаді. Тобто діти мають змогу навчатися за місцем проживання.

Що стосується колективу школи с. Бердянського та ії 44 учнів, то питання ії функціонування залишається актуальним.

Як бачимо, новий 2019-2020 навчальний рік почнеться на Бердянщині своєчасно та в нормальних умовах.

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама