Під такою назвою на території Луначарської сільської ради стартував проект по створенню дієвого механізму збору та вивезення твердих побутових відходів. Втілення далекоглядних планів у життя стало можливим завдяки кропіткій роботі луначарців – вони перемогли у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Шлях до перемоги був нелегким, реалізувати омріяні заходи з покращення життя сільської громади вдалося не відразу. Але жителі Луначарського на чолі з сільським головою Ксенією Володими-рівною Божковою не покладали рук, бо знають народну мудрість – під лежачий камінь вода не тече.
– Луначарська сільська рада уже декілька років поспіль бере участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, – розповіла Ксенія Володимирівна. – Дві попередні спроби не принесли бажаного результату, але у 2013 році нам вдалося стати переможцями.
За словами Ксенії Божкової, територія Луначарської сіль-ської ради затоплена морем побутового сміття. Узбіччя доріг, придорожні лісосмуги, безхозні домогосподарства, пустирі спотворені горами пластику всіх видів, скла, бляшанок, будівельного сміття… У Луначарському були прийняті правила збору та вивезення сміття, схема санітарного очищення села, але цього виявилося замало, щоб вирішити болючу проблему. Однією з причин виникнення такої ситуації стала відсутність системи збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Знайти вихід з непростих обставин допомогла участь у Всеукраїнському конкурсі.
– У 2014 році Луначарська сільська рада повинна отримати кошти на придбання 200 індивідуальних євроконтейнерів для ПВХ об’ємом 120 літрів, які будуть розміщені як в індивідуальних домогосподарствах, так і в багатоповерхових будинках,– продовжила Ксенія Божкова. – На реалізацію проекту плануємо витратити 112700 грн. Фінансування буде здійснюватися Луначарською сільською радою (13,7%), громадською організацією «Луначарський добробут» (5,7%), ТОВ АФ «Нива-плюс» (гендиректор Наталя Володимирівна Горпинич) (9,6%) та радою конкурсу (71%).
Особливу подяку за допомогу у підготовці і реалізації проекту сільський голова висловила заступнику голови райдержадміністрації Ніні Василівні Борщовій, куратору проекту, представнику районної ради Світлані Миколаївні Ісаєвській, усьому відділу економіки, а також помічнику у всіх починаннях гендиректору ТОВ АФ «Нива-плюс» Наталі Володимирівні Горпинич.
Незамінними помічниками у реалізації проекту стали й громадська організація «Луначарський добробут» та її голова Олена Вікторівна Корж.
– Наша організація була створена у 2010 році для участі у конкурсі проектів від ЄС ПРООН. З того часу громадське об’єднання «Луначарський добробут» є активним учасником багатьох ініціатив на території. Основне наше завдання – бути першим помічником місцевої влади, об’єднувати місцевих жителів для спільних починань, вести роз’яснювальну, інформаційну роботу. А все це для того, щоб покращити соціально-економічне становище жителів села.
Боротьба за чисте від
сміття довкілля – проблема не лише Луначарської сільської ради та інших сіл
Бердянського району, вона характерна для території усієї країни. Мешканці
Луначарського стали першою ластівкою у масштабній боротьбі з побутовими
відходами на Бердянщині. Очевидно,
що таку роботу варто розпочинати й на інших територіях Бердянського району. Але
це лише перший крок. Кожному зрозуміло, що корені проблеми криються і в іншому.
Сміття зберуть, а що робити з ним далі? Чи не варто вже зараз замислитися над
створенням сміттєпереробних пунктів? Тож роботи попереду ще чимало, головне –
не боятися сміливих планів, мислити на перспективу і все обов’язково вийде.
Дякуємо за допомогу у створенні матеріалу заступнику Бердянської районної ради Жанні Олександрівні Васильчик.
Марина Галаган