головна » статті

Добробут – своїми руками. «За чисте село, за чисте майбутнє!»

02.08.2013

Під такою назвою на території Луначарської сільської ради стартував проект по створенню дієвого механізму збору та вивезення твердих побутових відходів. Втілення далекоглядних планів у життя стало можливим завдяки кропіткій роботі луначарців – вони  перемогли у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. 

Шлях до перемоги був нелегким, реалізувати омріяні заходи з покращення життя сільської громади вдалося не відразу. Але жителі Луначарського на чолі з сільським головою Ксенією Володими-рівною Божковою не покладали рук, бо знають народну мудрість – під лежачий камінь вода не тече.

– Луначарська сільська рада уже декілька років поспіль бере участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, – розповіла Ксенія Володимирівна. – Дві попередні спроби не принесли бажаного результату, але у 2013 році нам вдалося стати переможцями.

За словами Ксенії Божкової, територія Луначарської сіль-ської ради затоплена морем побутового сміття. Узбіччя доріг, придорожні лісосмуги, безхозні домогосподарства, пустирі спотворені горами пластику всіх видів, скла, бляшанок, будівельного сміття… У Луначарському були прийняті правила збору та вивезення сміття, схема санітарного очищення села, але цього виявилося замало, щоб вирішити болючу проблему. Однією з причин виникнення такої ситуації стала відсутність системи збору, вивезення та утилізації твердих побутових відходів. Знайти вихід з непростих обставин допомогла участь у Всеукраїнському конкурсі.

– У 2014 році Луначарська сільська рада повинна отримати кошти на придбання 200 індивідуальних євроконтейнерів для ПВХ об’ємом 120 літрів, які будуть розміщені як в індивідуальних домогосподарствах, так і в багатоповерхових будинках,– продовжила Ксенія Божкова. – На реалізацію проекту плануємо витратити 112700 грн. Фінансування буде здійснюватися Луначарською сільською радою (13,7%), громадською організацією «Луначарський добробут» (5,7%), ТОВ АФ «Нива-плюс» (гендиректор Наталя Володимирівна Горпинич) (9,6%) та радою конкурсу (71%).

Особливу подяку за допомогу у підготовці і реалізації проекту сільський голова висловила заступнику голови райдержадміністрації Ніні Василівні Борщовій, куратору проекту, представнику районної ради Світлані Миколаївні Ісаєвській, усьому відділу економіки, а також помічнику у всіх починаннях гендиректору ТОВ АФ «Нива-плюс» Наталі Володимирівні Горпинич.  

Незамінними помічниками у реалізації проекту стали й громадська організація «Луначарський добробут» та її  голова Олена Вікторівна Корж.

– Наша організація була створена у 2010 році для участі у конкурсі проектів від ЄС ПРООН. З того часу громадське об’єднання «Луначарський добробут» є активним учасником багатьох ініціатив на території. Основне наше завдання – бути першим помічником місцевої влади, об’єднувати місцевих жителів для спільних починань, вести роз’яснювальну, інформаційну роботу.  А все це для того, щоб покращити соціально-економічне становище жителів села. 

Боротьба за чисте від сміття довкілля – проблема не лише Луначарської сільської ради та інших сіл Бердянського району, вона характерна для території усієї країни. Мешканці Луначарського стали першою ластівкою у масштабній боротьбі з побутовими відходами на Бердянщині. Очевидно,
що таку роботу варто розпочинати й на інших територіях Бердянського району. Але
це лише перший крок. Кожному зрозуміло, що корені проблеми криються і в іншому. Сміття зберуть, а що робити з ним далі? Чи не варто вже зараз замислитися над створенням сміттєпереробних пунктів? Тож роботи попереду ще чимало, головне – не боятися сміливих планів, мислити на перспективу і все обов’язково вийде.

 

Дякуємо за допомогу у створенні матеріалу заступнику Бердянської районної ради Жанні Олександрівні Васильчик.  

Марина Галаган

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама