головна » останні новини

Допомога від держави

26.07.2019

Фонд соціального страхування  (ФСС) України наразі має дуже широкі функції та завдання. За інформацією працівників Бердянського відділення управління виконавчої дирекції ФСС України у Запорізькій області, наразі всі вони виконуються відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У разі настання страхового випадку Фонд відшкодовує шкоду, заподіяну потерпілому внаслідок ушкодження його здоров’я, або в разі його смерті – особам, які мають на це право, виплачуючи:

1) допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

2) одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

3) щомісячну страхову виплату в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (далі – щомісячна страхова виплата);

4) страхову виплату потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні його на легшу, нижче оплачувану роботу;

5) щомісячну страхову виплату особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

6) відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг.

У разі стійкої втрати професійної працездатності, встановленої МСЕК, Фонд проводить одноразову страхову виплату потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності, виходячи з 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на день настання права потерпілого на страхову виплату.

Сума щомісячної страхової виплати встановлюється відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячного заробітку, що потерпілий мав до ушкодження здоров’я.

Слід зазначити, що у разі настання страхового випадку соціальному страхуванню у Фонді підлягають особи, з якими офіційно укладені трудові угоди і які сплачують у встановленому чинним законодавством порядку єдиний соціальний внесок. Тому легалізація трудових відносин та сплата податків і відрахувань до соціальних фондів – це, в першу чергу, соціальні гарантії працівників сьогодні та їхнє гарантоване майбутнє завтра.

Бердянське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Запорізькій області звертається до кожного громадянина, який вступає у трудові відносини з роботодавцями: трудові відносини необхідно оформляти за порядком, встановленим законодавством, щоб потім не виникали питання, як змусити роботодавця відшкодовувати вам витрати, понесені на лікування, або виплатити кошти за певну виконану роботу. Будьте обачними і не ставте себе за межі закону.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама