головна » статті

ДП «Бердянський лісгосп» інформує. Сільгосппали – проблеми лісівників?

22.07.2013

З початком жнив лісівники втрачають спокій – невже горітиме знову у лісосмузі, невже знову будуть потерпати від сільгосппалів полезахисні лісосмуги, які ввійшли до складу Держлісфонду з 2005 року? І ці тривоги були небезпідставні.

13 липня поточного року на території Миколаївської сільської ради (на межі з Осипенківською сільською радою) запалало поле після жнив, а разом з ним і лісосмуга! Палало поле площею понад 100 га. У лісівників виникла дилема: або вчасно загасити пожежу у лісосмузі, або шукати власника цього поля, хоча б для того, щоб і його залучити до гасіння стерні, щоб пожежа не набувала такого масштабного характеру. Відмежування поля від лісосмуги влаштовано не було, і, як наслідок, низовою пожежею середньої сили пройдено 1,3 га полезахисної лісо-смуги.

До гасіння пожежі були залучені власні сили Осипенківського лісництва, а власник поля так і не взяв участі, лісівники повинні були ще й гасити поле, щоб не дати вогню розповсюдитися далі.

Але, о, диво! У неділю це поле знову палало. Отже, палять цілеспрямовано, навмисно! Підпалили ту стерню, яка ще не згоріла! І знову робітники Осипенківського лісництва повинні були у вихідний день за власні ресурси гасити стерню на полі. За даним фактом складені матеріали та передані до правоохоронних органів для розслідування та встановлення винуватців пожежі.

Сільгоспвиробники байдужі до збереження зеленого щита полів – полезахисних лісосмуг. І це дуже прикро, бо протягом 35 років у Бердянському
районі нашим підприємством створена закінчена система полезахисного лісорозведення, а таке відношення може призвести знову до пилових бур і нарешті буде у Бердянському ра-йоні пустеля!

Ми звертаємося до усіх сільгоспкерівників: бере-жімо наші полезахисні лісосмуги. при виявленні загорянь подбайте про їх гасіння та недопущення на великих площах!  

С. Козьякова, головний лісничий ДП «Бердянський лісгосп» 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама