головна » статті

ДП «Бердянський лісгосп» інформує.Бути чи не бути полезахисним смугам у Бердянському районі?

29.07.2013

За  період з 25 квітня по 13 липня на землях державного лісового фонду ДП «Бердянський лісгосп» виникло 6 випадків лісових пожеж та загорянь на загальній площі 2,54 га, з них у полезахисних лісосмугах 3 випадки на площі 1,5 га та лісових насадженнях 3 випадки на площі 1,04 га.

За аналогічний період минулого року сталося 12 випадків на площі 32,01 га, з них у полезахисних лісосмугах — 2 випадки на площі 0,5 га, у лісових насадженнях  — 8 випадків на площі 4,31 га та очеретяних балках — 2 випадки на площі 27,7 га. Основними причинами виникнення пожеж є  необережне поводження з вогнем населення (а в деяких випадках навмисний пал) та сільгосппали. Якщо проаналізувати, то у поточному році збільшилися випадки сільгосппалів. Бердянською райдержадміністрацією та нашим підприємством у пожежонебезпечний період активно проводиться роз’яснювальна робота серед сільгоспвиробників, населення про заборону несанкціонованого спалювання сухої рослинності та її залишків на сільгоспугіддях.

Крупні товаровиробники сільгосппродукції нашого району з розумінням  ставляться до проблеми збереження системи полезахисних смуг. У період збирання зернових культур проводять оборювання ланів для недопущення вогню у лісосмуги.  Але у районі ще залишається багато  дрібних сільгоспвиробників, а також власників земельних паїв, які одноосібно займаються їх обробітком, не виконують найпростіших протипожежних заходів у період збирання врожаю  та  залишаються байдужими щодо збереження полезахисних лісосмуг – зеленого щита полів. І річ не в розмірах завданої шкоди, а в тому, що з таким ставленням до них у Бердянському районі скоро з’явиться пустеля! У нашому районі більше 2000 контурів полезахисних лісосмуг, і ми не можемо вздовж кожної лісосмуги створити мінералізовані (захисні) смуги — бюджетних коштів на цей вид робіт у нас не вистачає. Без допомоги сільгоспвиробників нам не зберегти лісосмуги. Відсутність оборювання вздовж лісосмуг загрожує подальшому їх існуванню!

Тож, шановні сільгоспвиробники, не будьте байдужими  до збереження  полезахисних лісо-смуг, бережіть їх!

Олександр Зайцев, директор ДП «Бердянський лісгосп»

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама