головна » останні новини

ДП «Бердянський лісгосп» повідомляє. Легенда про каштани

07.06.2013

На відміну від свого тезки (та зовсім не родича) каштана їстівного (який належить до сімейства букових), кінський каштан дає неїстівні плоди. Чому пішла така назва – адже коні його не їдять? Справа в тому, що «рубці» на корі гілок після того, як з дерева опадатиме листя, нагадують (у одній з численних проекцій перегляду цих гілок) ногу коня з копитом.

 Ніколи такого не бачили? Придивлятиметеся восени, повертаючи гілку дерева, то й побачите.
Дивна легенда про те, що Київ - місто каштанів, певне, вигадана самими киянами, навіть герб міста в радянські часи утримував зображення каштанового листя. Насправді, не меншою, а може, навіть і більшою кількістю дерев кінського каштана буяють і Кривий ріг, і Львів, і Дніпропетровськ, і Луганськ, і ще багато інших українських міст. Тобто правильніше було б сказати, що Україна - країна каштанів, які в період цвітіння є дійсно дуже красивими, це  якесь помпезне видовище. Каштан квітне так, що під тяжкими гронами прогинаються гілки, на яких не видно листя. Втім, цвітіння дуже сильно залежить від погоди: чим весна жаркіша, тим кольорів більше. В останні роки починають квітнути каштани на два-три тижні раніше 10 травня (а в поточному році майже на 2 тижні пізніше), і квітнуть майже місяць, обсипаючись потім білим сніжним килимом.
Існує легенда (історики факт цей спростовують), що генерал-губернатор Бібіков посадив перші каштанові дерева в Києві в 1842 році, перед приїздом в місто імператора Миколи I. І що цар-батюшка велів всі каштани повирубувати і нічого, крім тополь, в Києві не саджати. Насправді каштани до Києва привезли ще в 1825 році і вперше висадили на території Києво-Печерської лаври. Звідти їх і рознесли по місту кияни, адже молоді каштанові дерева ростуть швидко, квітнути починають ще в підлітковому віці і надто невибагливі.      

 

С. Козьякова,
головний лісничий
ДП «Бердянський лісгосп»

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама