головна » статті

Духовність. Хрещенню Київської Русі – 1025 років

01.08.2013

У неділю, 28 липня, православні віруючі України, Росії та Білорусі відзначили особливу дату – День хрещення Київської Русі. У всіх християнських храмах нашої країни відбулися урочистості з нагоди 1025-річчя цієї визначної події. У Бердянському районі молебень з нагоди свята відбувся у Старопетрівці у храмі Георгія Побідоносця в канун дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, охрестившого Русь у 988 році.  

Про доленосне, історичне значення прийняття християнства, про величезну місію великого рівноапостольного князя Володимира розповів всім присутнім протоієрей церкви Святого Георгія Побідоносця В’ячеслав Лановський. Це до нього після урочистого молебню, який відбувся біля храму, зверталися гості, сільський голова Валентин Смага, прихожани.

Важко переоцінити внесок отця В’ячеслава в духовну скарбницю не тільки навколишніх сіл, бо щонеділі до храму спішать і жителі міста Бердянська. В храмі знаходиться прапор козаків, тому і не дивно, що про значення храму і віри говорив у вітальному слові від усіх козаків отаман Азовського козацького війська Валерій Рєзнік. Від імені всіх присутніх він подарував отцю В’ячеславу хліб і сіль.

У старопетрівському храмі в ім’я Святого Георгія Побідоносця є чудова традиція – обов’язково вітати прихожан, відзначаючих свої іменини. Не став винятком і той урочистий недільний день. Серед інших вітання приймав голова Бердянської районної державної адміністрації Володимир Чепурний. Многії літа побажали віряни Володимиру Павловичу. У свою чергу голова райдержадміністрації, депутат обласної ради від Партії регіонів у вітальному слові відмітив, що 2013 рік є історичним для народу України. Величезне свято хрещення на Русі впливає не тільки на духовну, але й на еконо-мічну та політичну сфери, тому Президент України Віктор Янукович закликав усіх нас, і державних службовців, і депутатів усіх рівнів, звертатися до духовних витоків, традицій свого народу, бо важко переоцінити вплив православного християнства на суспільну мораль і правову свідомість наших пращурів. Він не тільки всіх привітав на урочистостях, але за дорученням депутатів обласної ради Леоніда Калюжного та Вадима Кузнецова, депутата сільської ради Анатолія Солов’я вручив кошти на ремонт храму. Окрім того, під час свого виступу Володимир Павлович відзначив небайдужих, щирих людей, які завжди сприяють розвитку духовної культури, – М.С. Альошину, Т.О.Сафронову, О.А.Ільченко, Н.М.Тінькову, Г.С.Шешацьку, Л.Х.Котлову, В.М. Савченко, С.Боровкову, О.Кузьменко.

Від імені народного депутата України Олександра Пономарьова присутніх зі святом поздоровила його помічник Алла Токарєва. Вона побажала усім вірянам залишатися відкритими Богу, зберігати у серці християнські цінності – віру, надію, милосердя та любов до ближніх. Чимало теплих добрих слів привітань прозвучало й від депутата районної ради Тетяни Ковбаси, приватного підприємця Ольги Зборовської та багатьох інших небайдужих людей, які зібралися того дня на богослужіння. Усі гості передали на ремонт храму грошові пожертви, щоб будівля Божої обителі дарувала радість прихожанам своїм гарним виглядом.

Разом із завідуючою Новопетрівським дитячим нав-чальним закладом Ніною Ткаченко прибули на урочистості найменші – вихованці дошкільного навчального закладу «Колосок». Малеча подарувала вітання у віршах, а їх вихователі почастували всіх присутніх пиріжками.

Окрасою свята стала виставка «Дари духовні», орга-нізована директором Будинку культури Людмилою Шевченко. Велич культури, інтелектуального та духовного розвитку переплелася у вишитих іконах та рушниках, представлених майстринями…

Церква Георгія Побідоносця, як і інші храми в районі, потребує ремонту. Хочеться звернутися до всіх небайдужих людей внести свою частинку на відбудову, відродження та ремонт храмів. У об’єднавчій богоугодній справі ми будемо рости духовно, збережемо єдність віри народу, державу. Благослови нас, Господи, на величні і добрі справи.

 На знімках: отець В`ячеслав разом із прихожанами під час богослужіння у храмі Георгія Побідоносця; виставка робіт місцевих майстринь «Дари духовні».

Жанна Васильчик, заступник голови Бердянської районної ради

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама