головна » статті

Два ювілеї Євгена Дубовика

31.05.2018

Піонер фермерського руху Бердянщини Євген Іванович Дубовик у ці дні відзначає два ювілеї: 70-річчя з дня народження та 25-річчя з дня заснування власного господарства, в якому він збиратиме у двадцять п’ятий раз урожай.

Народився Євген Іванович у родині колгоспника-фронтовика 4 червня 1948 року в селі Новоолексіївка Приморського району Запорізької області. 

Коли йому виповнилося 14 років, помер батько, і Євген став старшим для чотирьох молодших братів і сестер. Довелось виконувати щоденну чоловічу роботу по домашньому господарству, а на канікулах заробляти «на штани» в колгоспі.

Після закінчення загальноосвітньої школи  рік працював у колгоспі ім. Шевченка в рідному селі. Потім закінчив Кримський сіль-ськогосподарський інститут за спеціальністю «вчений- агроном».

Після завершення вій-ськової служби у 1972 році починає працювати за обраним фахом: агрономом- насіннєводом радгоспу «Куйбишевський», агрономом з кормовиробництва, старшим агрономом-тваринником колгоспів «Зоря комунізму» та ім. Чапаєва, фахівцем Запорізької інспекції держкомісії по сортовипробуванню сіль-госпкультур.

У 1992 році створив власне фермерське господарство «Дубовик Є.І.» і в 1993 отримав перший урожай зернових.

Для збільшення виробництва продукції на підпри-ємстві Євген Іванович за-провадив нові технології вирощування зернових та  олійних культур. Продукція господарства має постій-ний попит на ринках України.

Запроваджено також ін-тегровану систему захисту рослин від хвороб, шкід-ників та бур’янів. Все це дає можливість вирощувати
якісну товарну продукцію та дотримуватись еколо-гічних вимог.

Працівники господарства обробляють понад 1000 га землі. У 2017 році врожайність озимої пшениці становила 47 центнерів з гектару, гороху – 25 ц/га, ячменю – 34 ц/га.

Розрахунки за оренду земельних паїв з пайовиками склали 5% від вартості землі. У господарстві працює 10 чоловік, серед них – члени родини, які мають спеціальну освіту.

Дружина – агроном, син – економіст, невістка – бухгалтер.

Євген Іванович Дубовик тісно співпрацює з громадами Андріївської селищної та Азовської сільської рад, постійно допомагає у вирішенні проблем у соціальних сферах територій, а саме в обслуговувані систем водопостачання, утриманні дитсадків та шкіл, лікарні та амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Євген Іванович – відданий своїй справі керівник, вимогливий до себе та до працівників. За чесність і професіоналізм та людську мудрість його щиро поважають односельці та ке-рівники підприємств і ор-ганізацій Бердянського району.

За значні досягнення у професійній діяльності, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Бердянського району та багаторічну сумлінну працю Є.І.Дубовик нагороджений Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України, Почесними грамотами Запорізької обласної державної адміністрації, Бердян-ської районної ради і Бердянської районної державної адміністрації, нагрудним знаком «За розвиток Бердянського району». У 2004 та 2007 роках ФГ «Дубовик Є.І.» виборювало перше місце в номінації «Краще фермерське господарство Бердянського району».

А нещодавно Євгену Івановичу на сесії Бердянської районної ради присвоєно звання «Почесний громадянин Бердянського району» за багаторічну благодійну допомогу, трудові досягнення та з нагоди 70-річчя з дня народження.

Понад п’ятдесят років невтомної напруженої праці віддано сільському господарству. Але і зараз він постійно в роботі: за кермом автомобіля, трактора, комбайна, на ремонті техніки. Він такий же невтомний і енергійний працівник, патріот України, дідусь трьох онуків.

Тож, у день ювілею бажаємо Вам, шановний Євгене Івановичу, міцного здоров’я, мирного неба, щедрої ниви та добробуту Вашій родині.

Михайло Андрєєв, голова районної ради Бердянської ветеранської організації

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама