головна » статті

ЕКОЛОГІЯ. Бичок підійшов до берега. Влада оголошує меліоративний лов

13.06.2014

Ще 10 червня рівень кисню в морській воді знаходився в межах 5,9-6 мг на літр. Однак після того,

як з вечора встановився штиль і випала велика кількість опадів, цей показник знизився вдвічі, впавши до позначки 2,8 мг. Даний факт говорить про те, що виникла загроза виходу риби на берег через брак кисню. Але й без аналізів води було встановлено, що бичок підійшов до берега з боку Верхової і східного берега коси на 30-40 метрів. Таку інформацію повідомив директор Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства Леонід Ізергін.

Потрібно відзначити, що розпорядженням міського голови Олексія Бакая ще 20 травня було створено оперативний штаб із спостереження за ситуацією в морі. Це звичайна справа. Такі штаби створюються навесні кожного року, щоб попередити можливі негативні наслідки явищ замору. Будучи наслідком природних процесів (поєднанням спеки, затишності, випадання опадів і бурхливого розвитку живих організмів в самому морі), замори, тим не менш, можуть призводити до неприємних моментів у вигляді викиду риби на берег. Так ось, завдання штабу якраз і полягає в тому, щоб зробити все необхідне для недопущення цього, а якщо вже вихід бичка на берег і відбудеться, то його негайно прибрати.

Єдиним і найдіє-вішим способом попередження замору є меліоративний вилов риби, що підійшла до берега. Цим досягається кілька цілей. По-перше, виловлюється і йде в переробку сама риба. Продукт краще з’їсти, ніж він пропаде. По-друге, в результаті вилову знижується маса риби, що скупчилася біля берега, а це покращує загальну ситуацію. По-третє, виловлена риба вже не викинеться на берег, а значить, і ресурс не пропаде, і не знадобиться її прибирати.

У результаті таких заходів минулого року викиду бичка на березі практично не було допущено, хоча риба кілька разів підходила до берегової лінії.

Аналогічне завдання стоїть і в нинішньому році. Саме тому після засідання оперативного штабу за пропозицією науки було вирішено звернутися в область за дозволом розпочати меліоративний лов бичка. Вже сьогодні близько 20 бердянських риболовецьких суден готові вийти в море для вирішення цього завдання.

Тим часом фахівці продовжують моніторити вміст кисню в морській воді і дуже сподіваються на припинення опадів і хороший вітер.

Прес-служба міської ради та виконавчого комітету

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама