головна » статті

Фестиваль «З країни в Україну»

15.08.2019

За відносно коротку історію свого існування фестиваль може похвалитися цифрами – 73 проведених фестивалі у 48 містах України. Наше місто також бере участь у цій події.

9 серпня у Бердянську відбулася ця масштабна культурно-просвітницька подія. Це майстер-класи народних ремесел, демозона новітніх здобутків України, відкрита бібліотека, дитячі і юнацькі активні ігри, кінопокази найкращих зразків вітчизняного кінематографу, лекції для дорослих та дітей і, звісно ж, драйвовий вечірній рок-концерт.

У нашому місті фестиваль тривав один день, у його організації взяли участь як команда Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», так і місцеві активісти. Локальна команда фестивалю пройшла два модулі академії культурного менеджменту від фундації соціальних інновацій «З країни в Україну», розробила концепцію свого фестивалю і тепер взялася реалізовувати свій проект, для якого отримала міні-грант після успішного навчання.

Фестиваль «З країни в Україну» не вперше приїздить до Бердянська. Цей проект сприятиме розвитку міста і громади в умовах децентралізації. Також він допоможе організовувати власні фестивалі, об’єднуватися і спільно втілювати ідеї. 

Головна локація фестивалю – головна площа нашого міста Приморська. Саме тут працювали різноманітні майданчики. Це фотонапрям – «Обличчя, що знайшли спільну мову», кінонапрям – занурення в україномовний культурний контент, традиційні ремесла – площадка місцевих майстрів, сучасна Україна – знайомство з місцевими роботами-машинами, містечко неурядових організацій, дитяча зона, лекторій – українські особливості курортного міста, відкрита бібліотека, влада і громада – представлення майданчиків від служб соціального захисту населення, охорони здоров’я, молоді та спорту, брейк-данс – танцюємо під українську, клуб інтелектуальних ігор – граємо та пізнаємо світ з іграми від Анти-кафе, музика, інклюзивна зона,
майстер-класи тощо.

«З країни в Україну» – це   5 років організації подій, 55 міст України, 14 напрямів роботи з ключовою ідеєю формування нової української ідентичності та показом якісних позитивних змін країни. Цього року мандрівний культурно-просвітницький фестиваль проходить вшосте і охопив 18 міст України із заходу, півдня і сходу. Фестиваль вперше відбудеться на Закарпатті.

Прес-служба міської ради і міськвиконкому

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама