головна » статті

Фотофакт. В пам’яті і серці назавжди

20.12.2013

18 грудня у приміщенні Андріївської музичної школи пройшов вечір пам’яті, присвячений 100-річчю від дня народження видатного земляка, Героя Радянського Союзу Миколи Семеновича Потапенка. Жителі та гості селища зібралися, щоб вшанувати мужнього андріївця та його незабутній подвиг.

Силами колективу Андріїв-ського Будинку культури та музичної школи була підготовлена концертна програма. Перед присутніми немов виринали сцени з життя Миколи Семеновича від самого народження 12 листопада 1913 року і до трагічної загибелі 28 жовтня 1941 року на Вишгородському плацдармі під Києвом. Два роки потому, 29 жовт-ня 1943 року, за успішне форсування річки Дніпро, міцне закріплення плацдарму на західному березі ріки і проявлені під час цього відвагу і героїзм старшому лейтенанту М.С.Потапенку присвоїли звання Героя Радянського Союзу посмертно.

Вмілий музичний супровід, влучно обрані вокальні композиції якнайкраще передали весь драматизм воєнного часу та непростого життя Героя і глибоко вразили присутніх.

Захід відвідали голова Бердянської районної ради  Стані-слав Фролов, його заступник Жанна Васильчик, заступник голови райдержадміністрації Микола Закоморний, голова Андріївської селищної ради Анатолій Мізін та інші.

– Ми не повинні забувати свою історію, переписувати її, бо це неправильно й призводить до непередбачуваних наслідків, – звернувся до присутніх Стані-слав Миколайович. – Земля Бердянщини зростила багато ви-значних людей. Андріївцям є чим пишатися. Пам’ять про таких героїв, як Микола Семенович Потапенко, майбутні покоління пронесуть крізь віки як взірець гідної самовідданої людини. 

Кожен бажаючий зміг озна-йомитися з невеликою експозицією. Серед представлених матеріалів особливою окрасою стала книга Почесного громадянина Андріївки, учасника Великої Вітчизняної війни Василя Антоновича Кучугури, яку він присвятив М.С.Потапенку.

Цього ж дня відбулися святкова лінійка і баскетбольний турнір в пам’ять Героя Радянського Союзу в Андріївській спе-ціалізованій багатопрофільній загальноосвітній школі, яка також носить ім’я М.С.Потапенка.

Незважаючи на швидко-плинність часу і усе більшу віддаленість подій 1941 року, Микола Семенович, як і сотні інших хоробрих земляків, які віддали життя за Вітчизну, продовжує жити у пам’яті своїх односельців.

Марина Галаган

Sandra 20 июн 2014 в 10:25 # Ответить
Grazi for mainkg it
Grazi for mainkg it nice and EZ.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама