головна » статті

Грані співпраці

19.04.2018

Батьки і діти, діти і батьки – це нерозривне і одвічне коло, сказав колись класик. До цього кола вже декілька років тому приєднався наш навчальний заклад – Центр дитячо-юнацької творчості ім. Є.М.Руднєвої.

1 квітня 2018 року у велике  православне християнське свято в нашому навчальному закладі відбулася щорічна батьківська конференція, цього разу на тему: «Грані співпраці ЦДЮТ та сім’ї».

У конференції взяли участь 80 батьків наших вихованців усіх вікових категорій: від наймолодших і середніх до старшокласників-випускників.

Не було традиційних доповідей, лекцій, бесід. Конференція проходила в незвичайному для всіх форматі за технологією «світового кафе». За окремими столиками незнайомі між собою батьки, але об’єднані певними умовами ( їх діти навчаються в нашому закладі в різних гуртках, належать до певної вікової категорії, самі батьки – небайдужі і зацікавлені), обговорювали в групах актуальні питання виховання. Всього було підготовлено 9 таких локацій – по 3 для кожної категорії.

Суть цієї технології в тому, що обговорення одного питання за столом відбувалось протягом 15 хвилин, далі група батьків переходила до другого столу, а потім до третього. Так, за 45 хвилин роботи кожна група  обговорила 3 важливих питання і запропонувала своє бачення вирішення проблем і записала їх. Далі кожна з 9 груп презентувала свої ідеї і пропозиції. Таким чином, всі присутні  мали змогу отримати корисну інформацію з 9 питань сучасного виховного процесу, всього за одну годину активного батьківського спілкування.

Після перерви на каву друга частина конференції проходила у формі майстер-класів від педагогів ЦДЮТ.  Батьки наших вихованців мали змогу самі обирати  майстер-клас, а саме: · «Відеотайми (перегляд та обговорення відеороликів/мультфільмів) як  ефективний засіб виховної, корекційно-розвивальної та профілактичної роботи»; · «Ображатися або вибачати – тобі самому обирати»; · «Мій образ жінки»; · «Батьки та діти в калейдоскопі творчості».

Майстер-класи провели педагоги нашого Центру – кандидати наук – Л.Р. Кашкарьова, О.В. Мартиненко, Т.В. Ляхор та заступник директора з науково-методичної роботи керівник гуртка-методист М.Е. Масютіна, яка за сумісництвом була модератором цієї незвичної технології – «світового кафе».

Конференція показала, що технології і суспільство розвивається такими темпами, що освітня діяльність, як частина цього процесу, повинна йти в ногу з часом.  І тільки об’єднавши єдиною метою батьків, педагогів і вихованців,  виховаємо гідних громадян України, що і пропонує новий Закон про освіту. 

Ніна ДЕМЧЕНКО, методист ЦДЮТ.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама