головна » статті

Ім`я Тараса не вмре, не загине!

13.03.2014

Хроніка міських подій до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря

З 4 березня у художньому музеї ім. І.І.Бродского почала роботу виставка „Сповідь Кобзаревої душі”, на якій представлені живописні й графічні твори класиків та сучасних авторів по мотивах творів Т.Г.Шевченка. Першими поціновувачами мистецьких робіт стали майбутні спеціалісти громадського харчування – студенти економіко-гуманітарного коледжу БДПУ. Особливого колориту заходу надали ансамбль „Стеклышко”, а також інформативна розповідь співробітниці музею Яни Хомченко й документальний фільм про життя Кобзаря.  

Цього ж дня  літературно-мистецький захід „Жива душа поетова святая…” пройшов у Бердянському державному педагогічному університеті. Ініціаторами проведення театралізованого дійства виступив Інститут філології та соціальних комунікацій спільно з ансамблем народної пісні „Золотий гомін”, вихованцями й учителями музичної школи та іншими. 

Наступного дня, 5 березня, наукові співробітники Бердянського краєзнавчого музею разом з громадськими організаціями міста провели масовий захід „Прийшли до Кобзаря вклонитися”. Школярі декламували вірші  українського поета, було підготовлено більш ніж 20 постановок його творів, серед яких і інсценізація поеми „Тополя” у виконанні учнів гімназії №3 „Сузір’я”. Урочисту атмосферу святу додав виступ ансамблю „Натхнення”.

Святкові заходи відбулися й у бібліотеках міста: усі охочі могли поринути у світ багато-гранної творчості Тараса Григоровича під час екскурсії до музею старовинної книги „Під зіркою Кобзаря”, що відбулася у бібліотеці-філіалі №7, та свята для читачів „На струнах Кобзаревої душі”, що про-
йшло в бібліотеці-філіалі №9.

Особливу увагу постаті Тараса Григоровича приділили учні та вчителі шкіл міста, які провели не один тематичний урок та інші урочисті заходи, присвячені Великому Кобзарю. Так, школярі ЗОШ №9 організували виїзні лекції-вистави „Жінки у долі Кобзаря” та постановку балади „Тополя”. Театралізовану виставу по п’єсі „Назар Стодоля” на суд глядачів представили і вихованці ЗОШ №5. 

У четвер, 6 березня, па-м’ять Т.Г.Шевченка вшановували просвітницькими акціями, які пройшли на базі міських бібліотек. Наприклад, у Центральній бібліотеці ім. Н.Крупської відбулася зустріч представників усіх бібліотек міста, які у теплій сімейній атмосфері декламували вірші поета, співали пісні, згадували основні етапи життя Кобзаря, ілюструючи їх електронними презентаціями. Були зачитані твори учасників акції “Листи до Кобзаря” , яка пройшла у 5 класі гімназії №2. Музичну нотку зустрічі додали учасники ансамблю “Стеклышко”.

Усний журнал “Т.Г.Шевченко – великий син великого народу” відкрили у бібліотеці-філіалі №4.

У день народження Тараса Григоровича пройшло літературно-мистецьке свято у Центрі культури і мистецтв. Перед початком концерту відбулася виставка декоративно-прикладного мистецтва, учасниками якого стали вихованці Бердянської художньої школи, гімназії №3 “Сузір’я”, “Академії ремесел” та Катерина Акав.

Зі сцени ЦКіМ присутніх, а серед них було багато учнів-ської та студентської молоді, з визначним для кожного українця днем поздоровили міський голова О.А.Бакай та його заступник Л.С.Шаповал. Вони закликали об`єднатися навколо патріотичних ідей Т.Г.Шевченка, які приведуть нас до миру та злагоди. Мер Бердянська вручив медаль “За вагомий внесок у розвиток міста Бердянськ” голові міського громадського осередку Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка В.Ф.Пилипенку.

З привітальним словом до бердянців звернувся й доктор історичних наук, професор БДПУ І.І.Лиман. 

Свято прикрасили виступи майстрів сцени Ігоря Дейнеги, Ольги Козинець, Олександри Отришко, Наталії Добряк, Володимира Матяша, творчих танцювальних колективів “Вербиченька”, “МарЛен”, народної хорової капели “Промінь”, які перепліталися із просвітницькими презентаціями.  

Цього ж дня у ЦКіД “Софіт” пройшла тематична виставка робіт учасників студії образотворчого мистецтва “Азовський ренесанс”.      

Марина ГАЛАГАН

Nana 19 июн 2014 в 18:16 # Ответить
That's way more clev
That's way more clever than I was excegtinp. Thanks!

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама