головна » статті

Інтелектуальний потенціал Бердянщини

03.04.2014

Традиційно навесні в Осипенківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшов День науки. На святі, що відбулося 27 березня, котрий рік поспіль презентують та вшановують інтелектуальну еліту школи – юних дослідників, які під керівництвом своїх наставників писали та захищали наукові роботи по лінії Малої академії наук. 

 

 

 – Кількість учасників Малої академії наук невпинно зростає із року в рік, – розказав директор Осипенків-ської ЗОШ Ігор Тарасенко. – Цьогорік для захисту наукових робіт у Запоріжжі було запрошено десять учнів Осипенківської школи, шестеро із них стали переможцями. З приємністю можу сказати й про те, що наказом відділу освіти БРДА наша школа у цьому році отримала перше місце у науково-дослідницькій роботі. В цілому ж Бердянський район посів почесне 11 місце в області, а серед усіх районів – друге, поступившись лише Приморському.

Незважаючи на скруту, часто лише завдяки власному ентузіазму і, звісно, кропіткій, наполегливій праці школярі й вчителі досягають результатів, гідних захвату і подиву. Роботи, які представили на суд присутніх Анастасія Іванюта (9 клас), Альона Коломієць (9 клас), Наталія Солонська (10 клас), Олександра Солонська (10 клас), Анастасія Кіян (10 клас), Олена Петрюк (11 клас), Оксана Якубенко (11 клас), Каріна Карпачова (11 клас), Євгенія Панкова (11 клас) і Валентина Стрибань (11 клас), вражали різноманіттям тем і повнотою викладу. Молоді науковці в своїх дослідженнях цікавилися і особливостями ляльки-мотанки, і отриманням молока в агрофірмі „Росія”, і афганською війною в усній прозі с. Осипенко, і релігійним життям у с. Новоспасівка в 30-60-х рр. та багатьма іншими темами. Тому свято вийшло напрочуд інформативним.

Талановиті дівчата приймали поздоровлення та подарунки від гостей свята – заступника голови районної ради Жанни Васильчик, помічника народного депутата України Олександра Пономарьова Алли Токарєвої, завідувача районного методичного кабінету відділу освіти Ірини Ка-пітонової, методиста відділу освіти БРДА Людмили Даниленко та заступника директора Осипенківської ЗОШ Лариси Яковенко. Директор школи І.В.Тарасенко подарував своїм ученицям яскраві квіти.

Не менше теплих слів і привітань лунало на адресу наставників учасниць МАНу – їх вчителів і керівників наукової роботи. Під гучні оплески присутніх директор Осипенківської ЗОШ подякував за чудову роботу Т.А.Новоселі, Л.М.Яковенко, О.Л.Пилипенко, Н.М.Стасюк, О.В. Гуйвику, Л.А.Солонській, Т.В.Івановій та О.М.Оргієць.

Особливу увагу приділили батькам учениць, адже саме вони виховали таких розумниць і підтримували їх у наукових та творчих пошуках. Ігор Тарасенко вручив кожному з них подяки від колективу школи.

Протягом усього свята музичними подарунками присутніх порадували маленькі вихованці Лілії Урсулової.

Загалом же День науки став яскравим доказом того, як багато можна досягти завдяки власному розуму та допомозі вмілого наставника. Знання відкривають дорогу у великий світ, і тому тим, хто ще не встиг стати на стежку науково-дослідницької роботи, бажаємо нічого не боятися і не зволікати. А тим, хто робить на ній перші кроки, – нових перемог та звершень!

Марина Галаган

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама