головна » статті

Із самовільним спаленням стерні на полях боротимуться рейдові бригади

01.08.2019

Питання пожеж і їх небезпечних наслідків, а також заборони спалення стерні обговорювалося на регіональній нараді у Бердянській державній адміністрації, яка відбулася у п’ятницю, 26 липня. Бердянщину у цей день з робочим візитом відвідав заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Бабанін.

Участь у нараді взяли голова БРДА Роман Молодецький, спеціалісти ДСНС, Департаменту екології та природних ресурсів ЗОДА, облуправління лісового та мисливського господарства, профільних підрозділів РДА, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, а також голови і представники громад Бердянського району.

Напередодні питання пожеж на полях порушувалося і в облдержадміністраціі. На завершальному етапі жнив до погодних умов додається спалювання недобросовісними аграріями стерні, що суворо заборонено, і найбільша кількість пожеж, за даними першого заступника начальника Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Кобзаря, зареєстровано саме у Бердянському районі. Тож, Державна лісова охорона ініціювала рейди по виявленню порушників правил пожежної безпеки в лісах.

– Завершується збиральна кампанія, та деякі недбалі фермери починають палити стерню, що загрожує пожежами на полях і в лісах регіону, –  зазначив на обласній нараді Олександр Бабанін. – Факти свідчать, що деякі фермери, економлячи паливо, вдаються до спалювання стерні, що загрожує переростанням у масштабну пожежу. Головам райдержадміністрацій треба налагодити взаємодію з поліцією, у тому числі спільно з рятувальниками, екологічною інспекцією та управлінням лісового господарства. На цей момент необхідно активізувати проведення таких рейдів, аби не допустити рукотворних пожеж та посилити протипожежні заходи у лісових масивах.

Під час доповіді в БРДА Роман Молодецький розповів про ситуацію з пожежами на полях Бердянщини. Так, лише за півтора тижня, починаючи з 15 липня, в Бердянському районі було зафіксовано 12 випадків пожеж сухої трави та стерні на полях Андріївської селищної, Андрівської та Дмитрівської сільських рад, а також Берестівської і Осипенківської ОТГ, зазначив очільник БРДА.

За інформацією ДСНС України у Запорізькій області і Бердянського лісового господарства, у цей період пошкоджень вогнем зазнали 110 га польових територій та полезахисна лісова смуга площею 3,8 га, а загальні збитки лісового господарства склали 27,6 тисячі гривень.

Як доповів Роман Молодецький, профільними підрозділами БРДА проводилася роз’яснювальна робота з сільгоспниками району про важливість створення перешкод для полум’я на хлібних та лісових масивах, а це – обкоси та оборювання, поділ на ділянки відповідних розмірів, улаштування  попереджувальних знаків, створення мінералізованих смуг тощо. Крім цього, підприємствам повідомлялось про обов’язкове прибирання протягом трьох днів після косовиці зернових післяжнивних залишків.

Але незважаючи на це, землекористувачі не в повній мірі виконують вимоги природоохоронного законодавства. Тому роботу у даному напрямку буде продовжено і активізовано.

Відділ агропромислового розвитку БРДА нагадує, що вчинення порушення вимог природоохоронного законодавства тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і звертається до голів селищної, сільських рад, ОТГ, керівників сільгосппідприємств, голів фермерських господарств, приватних підприємців, фізичних осіб, які самостійно обробляють земельні ділянки, з рекомендаціями:

1.   Здійснити всі необхідні заходи щодо недопущення фактів випалювання стерні, сухої рослинності та післяжнивних залишків.

2.   Категорично заборонити розведення багать на полях, спалювання сухої рослинності вздовж узбіч доріг та стерні соломи, післяжнивних залишків, особливо у межах проходження ліній електропередач, сільськогосподарських угідь, на земельних ділянках і вогневого очищення у смугах відчуження автомобільних доріг і залізниць, що межують з лісовими насадженнями та сільгоспугіддями.

3.   Організувати доведення до населення інформації про стан пожежної ситуації та необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

4.   Забезпечити здійснення заходів щодо охорони рослинного світу на підконтрольній вам території.

5. При виявленні фактів порушень пожежонебезпеки зі сторони фермерських господарств негайно інформувати правоохоронні та контролюючі органи.

Юлія Тисленко

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама