головна » статті

Карантин. Ситуація під контролем

26.03.2020

Вже понад тиждень у Бердянському районі працює штаб по боротьбі із запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Влада, медики району тримають ситуацію під контролем, виконуючи всі необхідні заходи задля безпеки громадян.

Загальний стан

На всіх територіях Бердянського району забезпечуються заходи, спрямовані на протидію розповсюдженню коронавірусу. Ситуація в мед-установах району змінюється щогодини.

Як повідомила голова Бердянської районної ради Жанна Васильчик, з 26 березня в медустановах первинної та вторинної мережі медики починають застосовувати при діагностиці захворювань швидкотести (придбані за кошти самих комунальних установ).

Ухвалено рішення провести в п'ятницю, 27 березня, позачергову сесію районної ради. Питань два: про виділення коштів установам первинної та вторинної ланки (відповідно 30 і 112 тис. грн) і про виділення коштів на придбання інсуліну для 93 інсулінозалежних пацієнтів району. Закупка дозволить забезпечити хворих цим необхідним препаратом до липня.

Станом на вечір 25 березня в районі хворих на коронавірус не виявлено.

Найважче виконувати усі рекомендації одиноким людям похилого віку, адже вони мають власноруч купувати  їжу та ліки.

Допомога людям похилого віку

В умовах карантину навантаження на соціальних робітників значно збільшилося.

Станом на 23 березня у відділенні стаціонарного догляду комунальної установи в смт Андріївка проживають 18 громадян похилого віку та з інвалідністю.

Соціальні послуги вдома отримують 297 одиноких та проживаючих самотньо непрацездатних мешканців Бердянського району (без Берестівської ОТГ).

Догляд за ними здійснюють 25 соціальних працівників. Фахівці забезпечують доставку продуктів харчування та ліків підопічним, допомагають у веденні домашнього господарства, у тому числі здійснюють обробку помешкань дезинфікуючими засобами.

Від підприємців  до райдержадміністрації надійшла пропозиція щодо можливості надання допомоги (продуктові набори) найбільш вразливим верствам населення – громадянам віком понад 80 років, громадянам похилого віку, які потребують догляду, особам з інвалідністю.

У зв’язку з цим управлінню соціального захисту населення РДА було доручено терміново підготувати списки мешканців району зазначених категорій і за результатами проведеної роботи було сформовано відповідний перелік, до якого внесено 378 мешканців району.

Як у ОТГ

На територіях Берестівської, Осипенківської та Андрівської ОТГ передбачається власний план заходів щодо підтримки осіб похилого віку.

У кожній із громад людям похилого віку були надані номери мобільних телефонів соціальних працівників, сімейних лікарів та амбулаторій для зв’язку у разі потреби.

 

Заступник голови Осипенківської ОТГ Марія Жила проінформувала, що обслуговування пенсіонерів, зокрема одиноких, здійснюється соцпрацівниками за графіком, працюють прямі телефонні лінії соціальної служби, адміністрації ОТГ.

 

Голова Андрівської ОТГ Анатолій Узунов повідомив, що медичні профілактичні заходи на території громади проводять фахівці фірми «Візант», з якою селяни підписали декларації.

Прийом громадян на час карантину обмежено. Школярі займаються вдома дистанційно, а у школі і дитсадку проводяться чергування.

Соціальні працівники, окрім обслуговування пенсіонерів похилого віку, проводять дезинфекцію приміщень.

 

На території Берестівської ОТГ також всі одинокі громадяни мають мобільний зв’язок із соціальними працівниками, керівництвом громади.

Обслуговування здій-снюється за графіком, почали власноруч шити захисні маски. Про це повідомила зав. відділом із соціального захисту Лариса Лісовська.

 

За повідомленням голови Долинської сільської ради Віталія Пелешка, у зв’язку з оголошенням карантину відмінено анонсовану раніше висадку дерев, заплановану обласним планом заходів на честь 75-ї річниці Перемоги. До слова, заходи із висадки дерев у парку Слави с. Осипенко та Новопетрівки також відміняються.

Соціальні працівники  в повному обсязі здійснюють свої обов’язки з обслуговування одиноких пенсіонерів, у тому числі хуторян. До речі, на допомогу їм прийшли листоноші, які, окрім договірних зобов’язань, почали приймати замовлення на придбання в організованому порядку продуктів та ліків в аптеці смт Андріївка, продуктів.

У режимі гарячої лінії працює телефон керівника сільської ради.

Олександр СТАРИКОВ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама