головна » статті

Краєзнавство. Захоплююча подорож дорогами Бердянщини

19.04.2018

5 березня вихованці Центру духовного розвитку дитини “Оберіг” парафії Покрови Пресвятої Богородиці та гуртка «Джерельце» при Осипенківському краєзнавчому музеї здійснили екскурсію по маршруту с. Осипенко - м. Бердянськ - с. Осипенко з відвіданням Бердянського міського художнього музею імені І. Бродського і оглядовою екскурсією по місту Бердянську. 

Розпочалась екскурсійна подорож з молитви та благословення керівника Центру і настоятеля Покровської Церкви в с. Осипенко отця Василія на щасливу дорогу. Впродовж подорожі туристична группа почула цікаву розповідь екскурсовода – директора Осипенківського краєзнавчого музею Олега Будяка про пам`ятки природи і культури понад Бердою, які юні туристи могли бачити з вікон автобуса. Прозвучали вірші письменників-земляків Михайла Годенка «Море мое Азовское» та Ольги Будугай «Степові кургани».

У Бердянську багато цікавих архітектурних споруд, будинків традиційної забудови міста, які побачили екскурсанти в ході автоекскурсії. Юнацтво відвідало експозицію Бердянського міського художнього музею, ознайомилось з пам’ятками образотворчого мистецтва відомих живописців другої половини XIX-початку ХХ століття і традиційною народною творчістю. Особливе зацікавлення викликало зна-йомство з виставкою “Жіноча доля – вишитий рушник”, у якій представлено більше 30 рушників минулого століття із приватної колекції Лесі Демчук з Нового Роздолу і рушники вишивальниць Львівщини.

На завершення подорожі відбулась пішохідна прогулянка Приморською площею, де юнацтво взяло участь у квесті «Визнач час за сонячним годинником» (з`ясувалося, що годинник, який вказує астрономічний час, має розбіжність рівно на 1 годину з так званим “літнім часом”, на який саме цього дня всі ми змушені були перевести власні хрономет- ри й гаджети - пізніше, вже повернувшись до автобуса, обговорили тему “Чи варто
людині відхилятися від природних циклів і чим за те доводиться платити?“) та з радістю загадували бажання на  “Кріслі виконання бажань”,  яке знаходилось поруч, а ще й виступили з імпровізованим концертом для містян, які в той час відпочивали поряд - заспівавши пісню «Ми сьогодні мандрували!».

Весь зворотний шлях всі захоплено ділились враженнями і творчими планами, ви-словили подяку водієві автобуса Володимиру Трояну за комфортну подорож. Діти і юнацтво разом зі своїми батьками щиро вдячні директору ДП “Запоріжжя-Агро” Валерію Латошину, за наданий комфортабельний автобус для поїздки.   Разом з педагогами співали пісень, які нещодавно вивчили на заняттях, пригощалися смаколиками, які вручив о.Василій.

Екскурсія подарувала нашому юнацтву нові враження, багато естетичних вражень і позитивних емоцій, була цікавою та змістовною. А вихованці гуртка «Джерельце», які готуються стати юними екскурсоводами на туристичних маршрутах нашого краю, впродовж заходу закріпили знання, отримані на попередніх заняттях, й набули нових вмінь й навиків, необхідних для спілкування зі світом природи і мистецтва, популяризації культурного потенціалу нашої громади серед юнацтва і широкого загалу.

Марія ТУРЧАК, науковий співробітник Осипенківського музею.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама