головна » статті

До 200-річчя Тараса Шевченка. Кобзареве співуче натхнення

24.03.2014

У піднесеному настрої, без перебільшення, натхненні, відкинувши навіть на мить нерадісні думи, залишали концертний зал музичної школи минулої п’ятниці всі, хто завітав сюди на музичне свято до дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

 

До святкового концерту колектив викладачів та учні школи, опікуючись директором Ніною Філон, готувалися старанно, інакше б музично-пізнавальна вистава не промайнула б так злагоджено, на одному диханні.

Зал прикрасили репродукції з картин митця Тараса Шевченка, вихованця
С.-Петербурзької Академії мистецтв. Ведучі святкового вечора донесли до глядацького залу недовгоплинний, але дуже насичений життєвий шлях Кобзаря, розкривши миттєвості його суворої долі, велич таланту. В народі кажуть, якщо людина по-справжньому талановита, вона, як правило, обдарована в багатьох іпостасях. Це цілком стосовно Тарасової вдачі.

Зі сцени у виконанні учнів, педагогів школи лунали співучі Кобзареві твори, покладені багатьма композиторами на чудові мелодії, що линуть до самого серця, не залишаючи байдужими нікого. Щирий хист україн-ської душі, глибина болю за свій народ, за його долю відчувалися в словах і звуках і повніше сприймалися у доповненні українськими національними костюмами, в які були вдягнені і малі, і дорослі виконавці.

Глядачі гучними оплесками щиро вдячили за кожний виступ. Апофеозом концерту дійсно стало виконання учнівським хором славетного “Реве та стогне Дніпр широкий” на музику Данила Крижанівського. Мабуть, почувши юних вокалістів, скрипалів, піаністів, ансамбль викладачів, дитячий хор, Великий Кобзар також залишився б задоволеним. Талантів не займати його
нащадкам. Головне, що знають, співають, отже, пам’ятають, навчаються і свого не цураються. Заповіт діє, живе, в цьому його сила і правда.

Тетяна Забержевська

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама