головна » останні новини

Кримінал. Тиждень без тяжких злочинів

12.09.2019

За минулий тиждень до чергової служби Бердянського відділу поліції від громадян надійшло 678 повідомлень, 61 з них мало ознаки кримінальних правопорушень і було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Значну частину повідомлень складають звернення стосовно конфліктних ситуацій на сімейному і побутовому підґрунті, у т.ч. на фоні зловживання алкоголем. Складено 158 протоколів за порушення адміністративного законодавства, з них 8 – за ст.130 КУпАП (керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння). Сталося шість ДТП, два – з постраждалими.

Начальник Бердянського відділу поліції Володимир Вашедський прокоментував статистику минулого тижня.

Незважаючи на постійні попередження, проведення профілактичної роботи, у т.ч. через місцеві засоби масової інформації, громадяни продовжують попадати на гачок шахраїв.

Так, 46-річний мешканець Бердянського району 9 вересня вирішив скористатися можливістю отримання кредиту, об’яву про надання, якого, в буквальному сенсі, вичитав на паркані. Подзвонив за вказаним телефоном, де підтвердили готовність надати кредит, але для цього йому самому треба було спочатку перерахувати на їх рахунок 2000 грн «страховки». Здавалося б, абсурдна вимога, але факт – потерпілий перерахував гроші, після чого зв'язок з «кредитною спілкою» перервався.

А жительці Бердянського району, 1952 року народження, 4 вересня подзвонив невідомий і, представившись працівником одного з комерційних банків, повідомив, що її рахунок буде заблокований і всі кошти треба перерахувати на іншу картку, яку начебто спеціально відкрили для неї у банківській установі. Заявниця виконала вимогу і втратила понад 9000 грн, адже у банку, куди вона звернулася згодом, повідомили, що вони їй не телефонували, ніякого іншого рахунку, звичайно ж, не відкривали.

За даним фактами слідчими Бердянського відділу поліції відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.1ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводяться оперативно-розшукові заходи, у т.ч. із залученням спеціалістів відділу кіберполіції ГУНП в Запорізькій області. Всі транзакції залишають слід і тому, безумовно, прізвища осіб, які були задіяні до цих афер, будуть встановлені. Є позитивний досвід і у поверненні вкрадених коштів. Але, щоб не потрапляти в такі ситуації, всю інформацію, що містить персональні дані, фінансового характеру, треба вважати конфіденційною, а всі питання з’ясовувати тільки особисто і безпосередньо у відповідній банківській установі.

Інформацію про злочини, що скоєні або готуються, місця виготовлення або розповсюдження наркотичних речовин, фальсифікату алкоголю повідомляйте на телефони: 3-51-02 – чергова служба сектору реагування Бердянського відділу поліції, 4-72-02 – приймальня начальника відділу поліції або 102 (цілодобово, безкоштовно з усіх видів зв’язку).

 

«Черные» лесорубы в Бердянском районе

В лесополосе в районе Долинского сельского совета полицейские задержали местного жителя, который вырубал деревья.

В ночь на 30 августа участковые офицеры полиции Александр Клименко, Руслан Варченко, Валентин Тиховод вместе с работником криминальной полиции отдела Сергеем Горбатым во время патрулирования территории услышали звук работающей бензопилы.

Чтобы задокументировать вероятное преступление, сотрудники полиции несколько километров прошли пешком и недаром – в лесополосе в районе Долинского сельского совета Бердянского района они обнаружили местного жителя, 1951 года рождения, который занимался незаконной вырубкой деревьев.

На месте происшествия правоохранители обнаружили транспорт, орудия и последствия преступной деятельности.

По данному факту открыто уголовное производство по признакам ч. 1 ст. 246 (незаконная порубка леса) Уголовного кодекса Украины, санкции по которой предусматривают штраф или лишение свободы до 3 лет.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама