головна » статті

Квітни, процвітай, «Ромашко»!

31.10.2019

Дмитрівський дитячий садок «Ромашка» цього ріку відзначить півстолітній ювілей. Далекого 1964 року у селі відкрили ясла-садок. Тоді малеча тіснилася у звичайному одноповерховому будинку, який мало чим відрізнявся від довколишніх хат. Через п’ять років, у листопаді 1969-го, дитсадок відсвяткував новосілля у просторій двоповерховій будівлі. Вона й сьогодні залишається тим місцем, де з радістю зустрічають дітвору.  

Пам’ятаєш, як все починалося?

За високим парканом, над яким виблискує надпис «Ромашка», розкинувся гарний ігровий майданчик. Розділений на чотири зони, він горить на сонці яскравими фарбами – гойдалки, гірка, драбинки й павільйони – усе тут різнокольорове й до вподоби малюкам. Біла будівля дитсадка в обрамленні з вічнозелених туй виглядає свіжою й доглянутою.

Та місце перш за все прикрашають його люди. Колектив Дмитрівського садочка – то 17 однодумців, які люблять дітей і свою професію.

– Нашому дитсадку завжди щастило, що з дітьми в різні роки працювали талановиті професійні вихователі, – впевнена завідувач дитсадка Галина Нехайчук­ (на фото). – Усі вони робили одну важливу справу – виховували маленьких громадян нашої Дмитрівки. 

З моменту створення та до сьогодні «Ромашкою» керували чотири завідуючі. Першою стала Марія Іванівна Копистко (очолювала заклад з 1964 до 1966 року). Після неї була Валентина Сидорівна Хазей (1966-1971 роки), згодом – Надія Олексіївна Бордюг (1971-1995 роки). А з 1995 року й до тепер садочком завідує Галина Єгорівна Нехайчук.

–  Після усіх тих труднощів, які були у вихователів до 1971 року – а це й накопичення матеріальної бази, велика робота з благоустрою, пошук методик роботи з дітьми та об’єднання педагогічних кадрів – починається період піднесення, – розповіла нам Галина Нехайчук. – Садочок став опорним дошкільним закладом. Проводилося дуже багато методичної роботи. Надія Бордюг, яка була в той час завідуючою, стала вихователем не тільки для дітлахів, а й наставником для колег. У неї справді було чого повчитися. Наш дитячий садок завжди був серед кращих, він став взірцем для наслідування для дошкільних закладів Бердянського, Більмацького й Приморського районів.

Кожен з вихователів зробив свій внесок у спільний результат. Серед них П.І.Іващенко, М.Ф.Ватутіна, Є.Д.Мельникова, Т.С.Кузьменко, Г.В.Бабак, В.Г.Філоненко, Т.Ю.Клещунова, кухар Л.Ф.Потаніна, завгосп В.П.Котляр. І хоча зараз ці люди знаходяться на заслуженому відпочинку, ми їм дуже вдячні. 

Злети і падіння

Сама ж Галина Нехайчук перед тим, як очолити ДНЗ «Ромашка», пропрацювала вихователем 17 років. І ось вже 24 роки вона завідує дитсадком. За цей час чого тільки не було.    

Із сумом Галина Єгорівна згадує нелегкі будні дитсадка, що почалися з 1996 року. Усі зусилля тоді були спрямовані на те, щоб вберегти матеріально-технічну базу та контингент дітей. Фінансові проблеми не оминали дитячого садка. Болісно проходило скорочення штатів, а згодом, у 2001 році, й однієї групи.

Та й зараз фінансування на все не вистачає. Хоча Дмитрівська сільська рада завжди переймається проблемами дитсадка.

Але колектив не опускав рук. Створювалися нові гуртки, викладачі та їх вихованці брали участь і перемагали у різноманітних конкурсах. На базі Дмитрівського ДНЗ неодноразово проходили районні семінари, а педагоги освоювали нові методики роботи з дітьми. І зараз дитсадок залишається серед кращих.

– Наші вихованці декілька років поспіль ставали переможцями районного конкурсу «Словом вишиваю Україну». А це велика спільна робота і дитини, і її батьків, і вихователя, – розповіла Галина Єгорівна.    

На запитання чи існують проблеми взаєморозуміння з батьками дітей та як їх вирішують, Галина Нехайчук відповіла з посмішкою.

– Знаєте, батьки наших вихованців колись і самі ходили до нашого дитсадка, більшість з них я знаю змалечку. Бувають різні ситуації. Бо всі ми люди, у кожного свій характер і обставини. Але ми завжди знаходимо спільну мову. Мої двері відчинені для кожного. І наша основна мета – зробити так, щоб малечі перш за все було безпечно і комфортно у дитсадочку.

Галина Єгорівна дуже вдячна колегам, які допомагають їй у всьому. Багато з них присвятили вихованню дітей не один десяток років. Серед них вихователі Наталя Кизилова, Олена Котляр, Наталя Катрич, Альона Лигіна, Олена Черепахіна, музичний керівник Анна Юрченко, помічники вихователя Лариса Бондаренко й Валентина Руденко-Черемісіна, а також завгосп Світлана Ржавцева. 

Раз ромашка, два ромашка…

Зараз до Дмитрівського ДНЗ приходять 66 малюків. Тих, хто живе далеко, привозять на шкільному автобусі. Дітлахи відвідують три різновікові групи.

Кожна група обставлена не гірше, ніж у місті. Нові меблі, іграшки, книжки, навіть телевізори – усе тут є для виховання й розвитку малечі.

А тепер розповімо вам про декілька родзинок дитсадка. Один із напрямів виховання дошкільників – екологічний. Для цього в групах створені екологічні центри, а сім років тому за садочком був висаджений ліс, який тепер підростає разом з малятами. Зараз там дуже гарно. Під час погулянок діти можуть споглядати великі сосни і поки що невеличкі пагінці каштанів, клени й вишні…

Раніше дошкільники доглядали за власним городом. Вчилися саджати картоплю, цибулю, моркву, буряк та іншу городину.

Також з 2008 року у дитсадку працює екологічний музей.

Ще однією окрасою «Ромашки» є «Світлиця»: кімната, обставлена як традиційне українське житло. Тут малеча знайомиться з українським народним одягом, ремеслами, дізнається про побут своїх прадідів. 

Свято наближається

Незважаючи на те, що свято до 50-річного ювілею заплановане на початок листопада, у дитячому садку вже відчувається атмосфера піднесення. Діти сумлінно репетирують номери для концерту. Вихователі готують фотографії для виставки. Але не будемо розкривати всі секрети наперед. Хоча… Не можемо змовчати про ще одне: до піввікового ювілею на клумбах висадять 50 кущів троянд. Ви тільки уявіть, яка краса очікує дітей та дорослих, коли вони розквітнуть!

– Планів на майбутнє у нас дуже багато. Це стосується і виховного процесу, і благоустрою дитсадка, – підсумувала нашу зустріч Галина Нехайчук. – Сподіваюся, для їх здійснення нам вистачить сил і коштів. А енергії і бажання творити у нас хоч відбавляй.

Марина Карабань

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама