головна » статті

Легальна зайнятість – спільна відповідальність

10.10.2013

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані “тіньові” заробітки. Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у “конвертах”, – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це перш за все ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та виплаті лікарняних.

Не менш важливим є той факт, що рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у місцевий бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні втрати бюджету від прихованої “в конвертах” заробітної плати великі. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не “в конвертах”, а офі-ційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.

Одним із завдань, що стоїть перед органами Міністерства доходів і зборів, є легалізація заробітної плати. Зокрема, у жовтні по всій Запорізькій області за ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Пеклушенка проводиться Місячник добровільної легалі-зації зайнятості. Працівниками Бердянської ОДПІ приділяється особлива увага виявленню схем та механізмів невиплати заробітної плати, погашенню заборгованості та перерахуванню податку на доходи фізичних осіб у бюджет, оформленню найманих працівників відповідно до чинного законодавства. Звертається увага керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на обов’язкове оформлення  трудових відносин із найманими працівниками, на недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.

Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є най-дієвішим у боротьбі із зарплатами “в конвертах”.

Нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця – це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.

Анжеліка В’южаніна, заступник начальника Бердянської ОДПІ

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама