головна » статті

Мандрівний фестиваль. «З країни в Україну» в Бердянську!

04.08.2016

29 липня мандрівний фестиваль «З країни в Україну» вже другий рік поспіль відвідав  Бердянськ. «З країни в Україну» — це унікальна серія культурно-освітніх заходів, які відбуватимуться протягом літа в 11 містах України, куди яких потрапив і Бердянськ.

Фестиваль переслідує важливу мету. Це популяризація та поширення українських традицій та самобутньої культури. Цікаво було всім: дітям та пенсіонерам, закоханим парам та великим родинам — мешканцям міста та відпочиваючим.

Фестиваль відкрився розважальною програмою на Приморській площі, що уві-брала сімейний квест, конкурс малюнків на асфальті, виступи місцевих дитячих колективів та «Танці поза віком» — своєрідна родзинка фесту: зона, де лунала музика різних поколінь.

У художньому  музеї ім. Бродського  пройшли публічні лекції на тему «Декоративне мистецтво як бренд країни», де слухачі дізналися про міфи, пов’язані з народним мис-тецтвом: петриківським розписом, українськими килимами. Лекцію читала киянка, досвідчений фахівець-етно-граф та співробітник національного  музею декоративно-прикладного мистецтва Людмила Тихонова.

На Приморській площі працювала відкрита бібліотека: можна було не лише почитати цікаву книгу на свіжому повітрі, але і навчитися писати самостійно. Крім того, повправлятися зі складання книги «Буріме», взяти участь в інтерактивних заняттях Харківського літературного музею «Аліса в країні Див», познайомитися з поетом і музикантом Павлом Коробчуком і зустрітися з бердянським гумористом Іллею Ярмоленком.

Дитячий творчий простір «Україна для дитини», що розмістився в парку Шмідта, зібрав діточок трьох вікових категорій: 3-5років (вмілі рученята), 5-10 років (витворяшки), 10+ (джинсовий гай). Діти розповідали вірші україн-ською мовою, виконували народний танок, малювали Україну. Маленькі леді з цікавістю взяли участь у конкурсі міні-міс та вчилися плести коси зі стрічками. А ще — ігри і конкурси з подарунками.

Друга половина фестивального дня була насиченою майстер-класами з     ткацтва, вироблення ляльок-мотанок, воскової свічки, коника з мотузки, розпису «Дерева життя», української калі-графії, в’язання, вишивки, витинанки та ліплення з солоного тіста.

У чотирьохгодинній концертній програмі, що відбулася увечері під відкритим небом, організатори вміло поєднали виступи музичних гуртів — київ-ських та бердянських — та різні розиграші, переможці яких отримували цінні призи. Гурт «Врода» виконував національні пісні в сучасній обробці, місцеві рок-музиканти групи «Пила» закликали до миру, пропагували здоровий спосіб життя і любов до Батьківщини і рідного міста, група «Ярі» дивувала оригінальним звучанням етно-року, а під закриття концерту виступили музиканти групи «Неспроста».

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама