головна » статті

Медична реабілітація для застрахованих осіб

07.05.2019

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (від 23.09.1999 № 1105-ХІV) визначено, що для забезпечення відновлення здоров’я застраховані особи мають право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

З 1 січня 2018 року застрахована особа отримала право самостійно обирати  санаторно-курортний заклад відповідно до медичних показань та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.

Направлення застрахованої особи або дитини в супроводі одного з застрахованих батьків, що працюють на підприємствах, організаціях, установах, незалежно від форм власності, по реабілітаційній путівці проводиться безпосередньо із стаціонарних відділень лікувальних закладів.

Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися безпосередньо із жіночої консультації. Крім того, застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції (далі - АТО), має право на лікування (у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначається лікуючим лікарем та ЛКК, який є необхідним для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але не більше 24 днів.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів ФСС здійснюється за профілями медичної реабілітації:

- нейрореабілітація, м’язово-скелетна реабілітація,  кардіопульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

Перелік санаторіїв у розрізі профілів медичної реабілітації затверджується наказом виконавчої дирекції Фонду соцстраху та оприлюднюється  для ознайомлення на його офіційному веб-сайті.

Слід відмітити, що на увесь період стаціонарного та реабілітаційного лікування застрахованій особі видається листок непрацездатності.

Детальну інформацію про порядок можливості реабілітаційного лікування можна отримати безпосередньо у Бердянському відділенні Фонду соціального страхування за адресою: м. Бердянськ, вул. Волонтерів, 51,  за тел. (06153) 2-00-66, 2-22-04.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама