головна » останні новини

МНС повідомляє. Рятувальники закликають: будьте обережними

02.08.2013
Уже кілька років поспіль з травня по жовтень в Україні утримуються високий та надзвичайний рівні пожежної небезпеки. Це пов’язано з аномально високими температурними показниками та відсутністю ефективних опадів. 

 

З прикрістю Бердянське МРУ ГУ ДСНС України у Запорізькій області вимушене нагадати, що часто пікніки, барбекю, шашлики поблизу річки чи лісу залишають по собі досить помітні сліди у вигляді покинутого сміття та незагашених чи погано загашених вогнищ. Часто садівники та селяни безвідповідально спалюють господарське сміття, бур’ян, очерет. Це призводить до виникнення масштабних пожеж, створює загрозу перекидання вогню на житлові приміщення. Небезпечні й дитячі пустощі з вогнем, наприклад, підпалювання тополевого пуху.

Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки за-грозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожній бур’ян сірник, недопалок чи скляна тара можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, флігелі тощо). 

У зв’язку з цим Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий літній період! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь, одразу попередьте про це рятувальників. Зверніть увагу - загасити невелике займання трави легко: просто вилийте відро води чи закидайте землею. Не розпалюйте багаття в лісах. Не викидайте скляні пляшки. Скло може спрацювати як лінза і призвести до пожежі.

При надзвичайних ситуаціях та подіях телефонуйте 101.

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама