головна » статті

Моя професія – найкраща

05.12.2019

Гортаючи насичені різноманіттям сторінки літопису Бердянського економіко-гуманітарного коледжу БДПУ, вкотре переконуєшся в актуальності слів В. Щурата:

 … тільки той, у кого серце чуле,

Хто вміє берегти своє минуле,

Уміє шанувати своє сучасне,

Лиш той майбутнє вивершить прекрасне.

З покоління в покоління його історію творили працівники, учні, студенти. Зараз кожен у місті Бердянську може констатувати факт, що це унікальний за своєю структурою та діяльністю заклад освіти Запорізької області. В ньому не бояться змін, рухаються в ногу з часом, сміливо і впевнено дивляться в майбутнє, бо мають перспективні плани та проєкти.

Тут шанобливо ставляться до своєї історії, традицій і не лише оберігають їх, а й примножують.

За пів століття БЕГК БДПУ ніколи не переривав своєї діяльності щодо професійної підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів торговельно-кулінарного профілю. Коледж забезпечує Бердянськ - курорт власними місцевими фахівцями для курортно-оздоровчої сфери. Оспівування кулінарних та торговельних професій – це не тільки традиція, вивірена часом, але і стан душі коледжу, яка оживає з новою силою кожного навчального року. 

Стоять першокурсники на першій сходинці професійного зростання, запалюючи важливу життєву зірочку, яка називається «Робітнича професія». 

Одягнені у найсучасніший спецодяг кухаря, кондитера, офіціанта, бармена, продавця, агента з постачання, підкреслюють свою професійну приналежність та спеціалізацію. Першокурсники доводять, що обрана ними професія – найкраща. З дитячою щирістю, безпосередністю вони прославляють зі сцени коледжу найцінніше для майбутнього життя – свою робітничу професію.

Цей день був відзначений святковою атмосферою: всі посміхалися, був чудовий настрій і навіть у коридорах панувала урочистість.

Розповсюджувалися приємні запахи свіжовипеченої здоби та хліба, аромати запашних кремів, шоколадно-ванільні нотки мафінів. Радісне хвилювання переповнювало кожного учня першого курсу, бо сьогодні саме вони – головні герої свята.

На високому рівні сценічної культури вшанували робітничі професії навчальні групи 1 курсу КК-40, КО-22, К-11, АС-13, ФВ-5, ЕП-5 різноманітними жанрами художньої творчості. Учні усвідомили затребуваність кухарів, кондитерів, офіціантів, барменів, продавців, агентів з постачання.

Урочисто, по-українськи хлібосільно представили колективну творчу роботу «Хлібний вернісаж» майстри виробничого навчання Ярошенко Лариса Петрівна та Мілліонщикова Тамара Павлівна. Знаковою була макітра з гарячими варениками – спеціальна акція: «Зліпимо вареники разом». Всі охочі взяли участь у тематичній акції, під час якої виготовлено 25 видів українських вареників, що готують у різних регіонах нашої країни за оригінальними рецептами. 

Безперечно, такі заходи є свідченням того, що Бердянський економікогуманітарний коледж БДПУ є потужним закладом освіти. Наш коледж – один з небагатьох освітніх закладів Запорізького краю, який, поєднуючи багаторічний досвід, традиції й передові технології освіти, здійснює підготовку за спеціальностями й професіями, які відповідають сучасним вимогам регіонального ринку праці.

Одним із головних аспектів успішності коледжу є забезпечення виконання основних завдань закладу – плану набору учнів та студентів за державним замовленням, працевлаштування випускників, оновлення матеріально-технічної бази, зростання рівня роботи з обдарованою молоддю, участь у наукових проєктах тощо. Директорка БЕГК БДПУ, кандидат економічних наук, відмінник освіти України, випускниця нашого закладу Макарова Ірина Антонівна втілює нові парадигми в освітній процес.

Укладено ряд вдалих угод з провідними вищими закладами освіти, залучено педагогічних працівників і студентів коледжу до освітніх проєктів, піднято рівень науково-методичної діяльності. Створені педагогічні умови для формування фахової компетентності майстрів виробничого навчання та викладачів.

Ірина Антонівна формує думку, що саме фахова компетентність членів педагогічного колективу сприяє позитивній мотивації учнів до навчання.

Вважає за необхідне постій-но нагадувати учням слова Костянтина Ушинського: «Якщо ви вдало виберете справу і вкладете в неї всю свою душу, то щастя саме відшукає вас».

Очільниця колективу та студентства впевнена, що знання та вміння, здобуті в стінах коледжу, стануть надійною опорою в житті. А свято «Моя професія – найкраща» залишить кожному теплі почуття про коледж.

Нехай коледж відкриває молодим нові горизонти пізнання себе і світу.

Галина Сенченко

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама