головна » статті

На користь людям є поміч, є результат, або Бердянський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги стоїть на захисті прав та законних інтересів мешканців громади

01.12.2016

Олександр Стариков

 З липня 2015 року в нашому місті  розпочав свою роботу Бердянський місцевий центр (МЦ) з надання безоплатної вторинної правової допомоги, мета створення  якого в першу чергу полягалала в  наданні безоплатної вторинної правової допомоги (складання процесуальних документів, представництво в судових органах) найбільш незахищеним та вразливим верствам населення, зокрема, інвалідам, малозабезпеченим особам, дітям-сиротам, учасникам бойових дій, внутрішньо

переміщеним особам тощо. Про це одразу ж повідомила наша газета.

Про перші підсумки роботи ми спілкуємося  з начальником відділу правопросвітництва Центру Євгеном Сухомлиним.

– Євгене, ваш центр “місцевий”, але це не значить, що він суто бердянський?

– Так, значна частина мешканців нашого міста та інших районів, на які поширюється юрисдикція центру (Бердянський, Приморський, Пологівський, Розівський, Гуляйпільський, Чернігівський та Більмацький), вже змогли скористатися послугами безоплатної правової допомоги та отримали висококваліфіковану правову поміч, що відповідає європейським стандартам якості.

– А чи можна назвати якісь цифрові показники?

– Так, станом на 1 грудня 2016 року до Бердянського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулося біля 2000 осіб.  Із загальної кількості громадян 1тис.188 отримали роз’яснення та консультації; 450 осіб було спрямовано до відповідних установ; послугами адвоката скористалось 362 особи.  На сьогоднішній день є вже й певна позитивна практика. Ми маємо  65 успішно завершених цивільних справ і 213 справ, з якими працюють адвокати.

– Наскільки знаю, ви повідомляли влітку про розширення поля діяльності МЦ?

– З липня 2016 року у зв’язку з відповідними законодавчими змінами Бердянський місцевий центр окрім вторинної розпочав надавати безоплатну первинну правову допомогу. Тобто відтепер отримати фахову правову консультацію, роз’яснення законодавства, допомогу в складанні документів правового характеру (заяв, скарг, запитів) може абсолютно кожен громадянин нашої держави, незалежно від свого майнового та соціального становища. Для цього треба лише звернутися до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, структурні підрозділи якого також знаходяться в кожному вищезазначеному районному центрі.

Для  зручності громадян з березня цього року Бердянський місцевий центр запровадив ряд сервісів, які набагато полегшили процедуру отримання правової допомоги. Тепер отримати консультацію чи роз’яснення з правового питання, можна не лише особисто, а й за допомогою Skype-зв’язку, зв’язавшись зі спеціалістами Бердянського місцевого центру за відповідним профілем berdyansk_center.

Також з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги  другий рік поспіль функціонують так звані  “мобільні соціальні офіси”,  головне завдання та мета роботи яких полягає в тому, що спеціалісти Бердянського МЦ  проводять спільні прийоми та консультування громадян разом з представниками центру зайнятості, управління Пенсійного фонду, управління праці та соціального захисту населення, служби для дітей, сім’ї та молоді, тощо в усіх мікрорайонах міста, на базі центрів громадських ініціатив. Організація подібних заходів дозволяє більш ефективно та повністю задовольняти потреби громадян, особливо маломобільних груп населення, надаючи можливість отримання різновекторної допомоги від фахівців зразу декількох державних установ.

Крім згаданих варіантів послуг, для більшої зручності громадян, що забажають звернутися до Бердянського місцевого центру, можна піти шляхом попереднього запису на зручний для клієнта час за телефонами (06153)
4-89-43, (06153) 4-89-42, 0950209918, 0960079909
. Військовослужбовці, ветерани війни та інваліди обслуговуються позачергово.

Також одним з нововведень центру є можливість громадян направити звернення на електронну пошту: berdyansk.zaporizhya@legalaid.gov.ua.

Окрім надання безоплатної правової допомоги, Бердянський місцевий центр також забезпечує доступ громадян до електронних сервісів Міністерства юстиції України, завдяки чому відпадає практична необхідність стояти в чергах до різних установ для отримання довідки або витягу з реєстру.

–  Ваша посада звучить як начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб`єктами… 

– З метою підвищення рівня правової культури та освіти населення, подолання негативних наслідків деформованої правосвідомості та формування сталого громадянського суспільства Бердянський місцевий центр розробив та запровадив цілу низку правопросвітницьких заходів, які на сьогоднішній день реалізуються в навчальних закладах, громадських організаціях, установах, що опікуються людьми похилого віку, тощо.

Бердянський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги планує й надалі впроваджувати нові сервіси та послуги для отримання більш зручної, якісної та доступнішої безоплатної правової допомоги.

За більш детальною інформацією можна звертатись за адресою:
вул. Свободи, 115/Петровського,8.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама