головна » останні новини

Налоговая информирует

17.10.2013

Нові правила сплати податку на нерухомість

Власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році. Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.  

Не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Однак, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Запрошуємо громадян, які надають в оренду своє нерухоме майно або використовують його у підприємницькій діяльності, для звірки до Бердянської ОДПІ каб. 226.

 21 вересня – термін подання звітності з ЄСВ до Бердянської ОДПІ

Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за вересень подається до Бердянської ОДПІ до 21 жовтня 2013 року включно.

Форми звітності затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року № 454 «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Звітність в електронному вигляді платники повинні надсилати на єдину адресу Інформаційного порталу Міністерства доходів і зборів України zvit@sta.gov.ua.  Безкоштовні програмні забезпечення (on-line сервіси), які можливо використовувати при формуванні та підписанні звітності безкоштовними ключами, виданими АЦСК ІДД Міністерства доходів і зборів: «M.E.Doc», «iFin Zvit», АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності).

Відсутня діяльність – звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску не подається

Якщо підприємство не провадить господарську діяльність, не має найманих працівників, відповідно не нараховує заробітну плату, то звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ним не подається. Тобто, звіт з прочерками подавати не потрібно.   

Відповідна норма визначена пп. 2.13 п. II. Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування  затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України  від 09 вересня 2013 року
№ 454 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2013 року за № 1628/24160. 

Мобілізація коштів до бюджетів всіх рівнів

За січень - вересень 2013 року Бердянською ОДПІ забезпечено надходження до Державного бюджету 116,2 мільйонів гривень. Зокрема, за вересень надійшло 15,5 млн.грн., що більше минулорічних надходжень на 3,32 мільйонів гривень, темп росту склав 127%.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 158,2 мільйонів гривень, що більше минулорічних надходжень на 9,4 мільйонів гривень. Темп росту – 163%. 

Більше 50 звернень розглянуто Бердянською ОДПІ

За січень-вересень 2013 року до Бердянської ОДПІ надійшло 58 письмових звернень громадян, що на 45 звернень менше, ніж за відповідний період 2012 року. Фактів ненадання відповідей на звернення не зафіксовано. Усі звернення розглядаються своєчасно та об’єктивно.

Особистий прийом громадян здійснюється керівним складом податкової інспекції відповідно до затвердженого графіку. Протягом січня-вересня 2013 року проведено 72 особистих прийомів, в тому числі 26 – виїзних прийомів. Одним з актуальних питань, яке цікавить громадян, залишається питання запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі та дистанційного подання звітності до органів ДПС України, а також питання надання звітності та сплати ЄСВ до органів Міндоходів.

Ознайомитися з графіком прийому громадян посадовими особами Бердянської ОДПІ можна на сайті Бердянської міської ради www.rada.berdyansk.net/ Бізнес/ Бердянська податкова інспекція/Звернення громадян.

 

 

 

 

 

 

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама