головна » статті

Наші діти. Різдвяні канікули у Прикарпатті

19.01.2017

Діти завжди із нетерпінням чекають зимових канікул, адже це пора  новорічних  і різдвяних свят із купою позитивних емоцій. Дуже пощастило групі дітей  з Бердянського та Приморського районів, які відвідали у цей час  мальовниче  село Торговиця Городенківського району  Івано-Франківської області. Метою гостин було  ознайомлення школярів з історією святкування Різдва та традиціями Західної України.

Л. Гут, супроводжувач групи

 

З самого початку дітей  вражали щирість і гостинність людей. Вже під час руху з Івано-Франківська до села діти під керівництвом начальника  відділу освіти      Городенківської РДА Заліщука М.М.  почали вивчати і співати українські колядки. Він  також розповів про історію краю,  де будуть вони  відпочивати.

У  с. Торговиця їх з нетер-пінням чекали учні, їх батьки  і педагогічний колектив школи на чолі з  директором Торговецького НВК  Новосельською М.І.  Зустріли українською піснею, щирими посмішками і побажаннями гарного відпочинку.

З 6 по 10 січня  для дітей  була запланована насичена  програма: організована екскурсія до  музею  Леся Мартовича,  під час якої вони ознайомились із біографією і творчістю письменника, побутом селян;  діти відвідали у селі церкву Різдва Пресвятої Богородиці під час служби; брали участь у приготуванні національних страв до Святої вечері і  Різдва Христового, колядуванні;   відвідали історичну столицю Буковинського краю м. Чернівці; побували в єдиному у світі музеї писанки у Коломиї, у колекції якого зібрано  понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу; відвідали центр туризму і відпочинку Карпат Яремче. Завершилась подорож великим святом “Україно,  ти для нас єдина!”, підготовленим учнями  5 класу Торговецького НВК.

Зворушливим було прощання дітей і родин, у яких вони проживали.  Вони не стримували сліз,  бо,  незважаючи на  короткий час,  встигли  стати друзями.

Діти та їх батьки висловлюють щиру подяку Олександру Пономарьову за такий чудовий подарунок – подорож у зимову казку. Також дякуємо усім організаторам подорожі.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама