головна » статті

науково-практична конференція. Спільні зусилля – позитивний результат

24.10.2013

18 жовтня у залі засідань Бердянської райдержадміністрації відбулася науково-практична конференція на тему «Соціально-економічні проблеми сучасного суспільства», де було піднято й обговорено велике коло проблем і питань, які хвилюють молодь Бердянського району, спеціалістів та фахівців Бердянської райдержадміністрації, студентів вузів.

Приємно, що молоді люди з активною життєвою позицією цікавляться «дорослими» темами.  Зокрема, студентка БДПУ К.О.Рудик, провівши наукову роботу, розповіла про історичне коріння такого явища, як корупція, виклавши її в темі «Пірати Карібського моря, або Морська корупція».  Про те, що це явище дійсно існує, тобто про корупцію у вузах, повідомила студентка БДПУ А.О.Колеснікова, наочно продемонструвавши присутнім, скільки коштує диплом і як доводиться студентам вирішувати ці питання.

Окрема тема – соціально-економічні проблеми стану охорони праці та шляхи її покращення, яку розкрив спеціаліст сектора питань молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту Бердянської райдерж-адміністрації В.В.Варакін. Він відмітив, що це чи не найголовніше завдання соціальної по-літики і навів статистику нещасних випадків, починаючи з 2010 року, коли піковим став 2012 рік – 24 нещасних випадки.

Конференція була представницька, оскільки порушені проблеми надзвичайно важливі. Учасників привітали заступник голови Бердянської районної ради Ж.О.Васильчик, декан факультету економіки та управління БДПУ, доктор економічних наук, професор В.Г.Саєнко, заступник голови Бердянської райдержадміністрації М.М.Закоморний, начальник управління соціального захисту населення Бердянської райдержадміністрації С.В.Дехтяр, який, до речі, відкриваючи захід, доповів про реалізацію політики Президента України, щодо встановлення гендерної рівності, запобігання насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми в Бердянському районі. Більш детально ця тема була розкрита виступаючими. Найбільш активній молоді були вручені грамоти.

Директор Бердянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді С.Г.Пейчева  окреслила проблеми формування відповідального батьківства в суспільстві, виховання поваги у співвідносинах батьків із державою. Справа в тому, що за останні роки було породжено клас споживачів у негативному розумінні цього слова. Вона навела приклад, коли діти стають джерелом існування для дорослих людей. Мова йде про так званих одиноких матусь, які, проживаючи під одним дахом з біологічним батьком дитини, не оформлюють з ним відносини, дитина росте нібито без тата, але матуся в цей час отримує всі соціальні блага. За інформацією М.М.Закоморного, в Бердянському районі налічується 200 «одиноких» матусь, найбільше ж їх у Новотроїцькій сільській раді – 40, які таким чином, маючи по декілька дітей, заробляють гроші.

Про добровільну легалізацію праці на Бердянщині розповіла головний спеціаліст-юрисконсульт Бердянського районного центру зайнятості І.М.Смага, а фахівець по роботі з молоддю, голова молодіжної ради О.В.Ніколаєнко розкрила тему патріотичного виховання молоді. До речі, у Бердянському районі успішно діє молодіжна рада, яка консолідує активну молодь для вирішення проблемних питань саме молодого покоління Бердянщини.

Інтерес і жваве обговорення викликала тема «Складні життєві обставини: міф чи реальність», розкрита фахівцем з соціальної роботи Бердянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В.С.Закоморною. Наразі вона внесла пропозицію шукати шляхи, працювати на упередження того, щоб сім’ї не опинялися в скрутних умовах, особливо якщо це сім’ї з групи соціального ризику. Саме вони потребують найбільшої уваги з боку місцевих органів влади і соціальних служб, можливо, й допомоги. Тому в Бердянському районі робота спрямовується  на профілактику кризових явищ, соціальну підтримку у вигляді надання медичних, психологічних, юридичних та інших послуг.

Голова Бердянської районної організації роботодавців «Потенціал» Г.В.Бєлогуров розкрив тему гендерної рівності як сучасного стереотипу західного суспільства, в чому її коріння та як ця рівність реалізується в українському суспільстві при прийомі на роботу жінок, коли не виконується закон деякими підприємцями.

В Бердянському районі ведеться планомірна робота з особистої безпеки та про-філактики травматизму, організована служба з охорони праці в кожному учбовому закладі. Але проблема залишається відкритою через недостатнє фінансування у цьому напрямку.

Зайнятість на селі – питання, яке хвилює кожну сім’ю, адже підприємництво – малий та середній бізнес – це не тільки гарантія наповнення бюджету, це і гарантія існування сільських жителів, які повинні бути соціально захищеними. Про це доповів головний спеціаліст відділу економічного розвитку та житлово-комунального господарства Бердянської райдерж-адміністрації В.В.Сенченко, розкривши державно-правові аспекти ведення бізнесу, які стосуються насамперед співпраці влади, громадських організацій та підприємців. Він зазначив, що у Бердянському районі діють бізнес-інкубатори, які сприяють розвитку підприємництва, проводяться семінари, де вивчається досвід, складаються бізнес-плани, а також проводяться різноманітні акції, спрямовані на підтримку місцевих товаровиробників.

Директор Луначарського будинку культури О.Л.Кутова висловила занепокоєність доступністю до культури дітей із неблагополучних та малозабезпечених сімей. Проблема ця актуальна, адже, щоб займатися навіть у тих гуртках, де заняття проводяться безкоштовно, на придбання матеріалів тощо потрібні кошти батьків. Через їх нестачу деякі діти не мають змоги брати участь у культурному житті. Зазначену проблему треба вирішувати у комплексі і вчасно, надаючи посильну матеріальну  підтримку таким сім’ям. Продовжила цю тему головний спе-ціаліст Н.О.Хаджийська, розповівши про естетичне та культурне виховання молоді на селі. Вона наголосила на тому, що головна мета – формування естетично-моральних цінностей, спрямованих на патріотичне виховання. Альтернатива барам та життю на вулиці, звичайно, є і на селі. Це відвідування бібліотек, музеїв, активна участь у культурних та тематичних заходах.

Формування людського капіталу є пріоритетним напрямком роботи влади у Бердянському районі. Про це говорила начальник відділу соціального обслуговування та надання соціальних послуг Н.В.Криворучко. Наразі в районі прийнята програма «Молодь», яка передбачає відповідальність молоді перед державою, підвищення її інтелектуального рівня. Результати вже є.

До закінчення семінару учасники прийшли з чітким розумінням своїх обов’язків як членів територіальної  громади і громадян українського суспільства. Підсумки зустрічі підвела заступник голови Бердянської районної ради Ж.О.Васильчик, яка була вражена набутим молоддю досвідом. Вона розповіла про головні напрямки роботи влади, про необхідність роз’яснення поведінки по відношенню до держави і старшого покоління.

Конференція вийшла за рамки однієї теми, а обговорення продовжиться на за-сіданнях молодіжних рад і організацій.

Олена ПРОКОПЕНКО

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама