головна » статті

Новина. Центр “Кирилиця”- для всіх

21.12.2015

9 грудня 2015 року відбулося урочисте відкриття культурно-інформаційного центру болгаристики “Кирилиця” на базі Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету.

Оксана Червенко, доцент кафедри мовознавства

 

У 1992 році на філологічному факультеті БДПУ було відкрито спеціальність “Українська та болгарська мова і література”, яку згодом ліцензовано за напрямом підготовки “Філологія. Мова і література (англійська, болгарська)”.

За 23 роки існування спе-ціальності здійснено чимало роботи щодо розвитку болгаристики, зокрема: підписано міжнародні угоди про співпрацю з вишами Республіки Болгарія (у містах Софії, Велико Тирново, Пловдиві, Габрово, Шумені); організовано щорічне проведення Міжнародного семінару з болгарської мови, літератури, культури та історії; студенти кожного року мають можливість проходити мовленнєву практику в Болгарії та ін.

Ініціативу організації культурно-інформаційного центру підтримали ректор університету Вікторія Зарва, директор інституту Алла Сердюк та завідувач кафедри Олена Колінько.

Зі словами вітання виступили ректор БДПУ Вікторія Зарва, координатор з міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман, провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко, директор Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ Алла Сердюк.

Вітали гостей викладачі Пловдивського університету ім. Паїсія Хилендарського (Республіка Болгарія) Антоанетта Джельова та Людмила Мінкова, командирована Міністерством освіти і науки Болгарії в м. Бердянськ викладач-методист Лалка Денчева та інші.

Висловили побажання плідної роботи центру, реалізацію задуманого голови національних товариств міста Бердянська: болгарського – Людмила Ноздріна, польського – Олексій Сухомлинов, грецького – Ірина Нагай. Гості побачили відео з привітаннями від викладачів Болгарії Страшиміра Цанова, Іво Панчева, Донки Ніколової, Василки Кіревої.

На адресу центру надійшли також вітальні телеграми від посла Республіки Болгарія в Україні Красиміра Мінчева (Київ), голів болгарських товариств Лариси Савченко (Бердянськ) і Сергія Пачева (Мелітополь), професора Ельзи Стоянової (Київ), доцента Вані Колевої (Шумен, Болгарія) тощо.

Народний ансамбль народної пісні “Золотий гомін” Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ під час відкриття центру болгаристики вітав учасників та гостей українськими та болгарськими піснями.

Світланою Корнієнко, керівником центру, доцентом кафедри загального мовознавства та слов’янської філології Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, докторантом Софійського університету імені Святого Климента Охридського (Болгарія), проведено відкриту лекцію “Кирилиця як слов’янська азбука”.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама