головна » статті

Обласна нарада директорів. Професійна освіта – інноваційні технології

24.10.2013

На базі відокремленого структурного підрозділу (ВСП) «Бердянський коледж таврійського державного агротехнологічного університету (ТДАТУ)» відбулося засідання ради директорів учбових закладів І-ІІ рівнів акредитації Запорізької області. У даному заході взяли участь директори 32 вищих навчальних закладів – технікумів, коледжів, педагогічних та медичних училищ. Також були присутні заступник міського голови м. Бердянська Шаповал Людмила Станіславівна та заступник голови Бердянської райдержадміністрації Закоморний Микола Миколайович.

Гостей тепло привітала директор Бердянського коледжу ТДАТУ Шишкіна Галина Валентинівна. Викладачі коледжу запрошували гостей у свої затишні кабінети для огляду матеріальної бази, у методичний кабінет,  де озна-йомлювали з інноваціями в роботі педагогічного колективу, на виставку досягнень викладачів та студентів для перегляду творчих робіт та  зразків художньої творчості.

Програма наради включала розгляд таких питань, як обговорення Закону України «Про професійну освіту», знайомство з орієнтовними критеріями оцінювання діяльності ВНЗ, проведення ІІ ре-гіональної науково-практичної конференції «Інноваційні технології підготовки сучасних фахівців» для викладачів та студентів.

З вітальним словом виступила  заступник міського голови  з питань діяльності виконавчих органів ради Шаповал Людмила Станіславівна, яка наголосила, що перед освітянами стоїть велике завдання щодо визначення місця ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації в загальній структурі освіти України, у зв’язку з тим, що опубліковано два проекти  Законів «Про вищу освіту» та «Про професійну освіту».

Про міжнародну співпрацю навчальних закладів як запоруку якісної підготовки сучасних фахівців доповідь мала директор ВСП «Бердянський коледж Таврійського ДАТУ» Шишкіна Галина Валентинівна. Маючи досвід такої міжнародної співпраці, коледж вніс пропозиції щодо ширшого залучення міжнародних проектів та участі в міжнародних грантах нав-чальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Запорізької області Мельник Олександр Миколайович, керуючи нарадою, також доповів про підсумки вступної кампанії у 2013 р. та провів обговорення  умов вступу до ВНЗ у 2014 році. Він зазначив, що суттєвих змін у правилах прийому не передбачається  і наголосив на проведенні активної профорієнтаційної роботи  серед ви-пускників шкіл  Запорізької області.

Таким чином, нарада дозволила підняти та обговорити важливі питання   діяльності  ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації  Запорізької області. Важливим підсумком наради було внесення  пропозицій до проекту Закону «Про професійну освіту», які б надали можливість навчальним закладам  без «революцій» та «оптимізацій»  зберегти систему ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, які на сьогоднішній день дають високі професійні знання та навички професійної діяльності  з підготовки кваліфікованих молодших спеціалістів.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама