головна » статті

Очікування справдилися сповна

19.09.2019

День міста, приурочений до 192-ї річниці з моменту заснування Бердянська і 76-річчя його визволення від нацистської окупації в роки Другої світової війни, пройшов,  як і планували, очікувано урочисто.

 

 

 

 

 

 

 

 

Серед святкових заходів з нагоди Дня міста важливою є щорічна зустріч міського голови з Почесними громадянами міста. Вранці 17 вересня Володимир Чепурний привітав відомих бердянців із 192-ю річницею із дня заснування Бердянська та поспілкувався з Почесними громадянами Валентиною Папановою, Володимиром Вержиковським, Олександром Стахурським, Володимиром Пікінером, Віктором Михайличенком, Володимиром Страшним, Владиславом Пономаренком, Миколою Мироненком, Едуардом Шипульським, Віктором Синицьким та Ганною Шило-Дойновою (знімок угорі).

Володимир Чепурний, депутати міської ради, офіційні делегації міст-побратимів, освітяни, представники підприємств та установ міста, молодь та сотні мешканців міста вшанували пам’ять загиблих моряків-десантників бронекатера БК-113 Азовської військової флотилії. Громадськість та гості поклали квіти і вінки до могили моряків-десантників, що в парку імені П.П.Шмідта.

Як і кожного року на День міста, вшановуючи пам’ять загиблих визволителів, відбулося традиційне покладання квітів та спуск вінка на воду у місці загибелі морського десанту в Бердянській затоці. На буксирному катері у море вийшла делегація у складі секретаря міської ради Олексія Холода, заступника міського голови Григорія Горячова, депутата міської ради Володимира Безверхого, командира 9-го дивізіону надводних кораблів ВМС ЗСУ, капітана другого рангу Максима Носенка, гостей з Франції, Польщі та Кременчука, а також керівництва Бердянського морського торговельного порту.

За хвилеломом, на місці загибелі у вересні 1943 року морського десанту, на хвилі моря Олексій Холод та Максим Носенко спустили на воду вінок, а усі інші – квіти. Вшановуючи пам’ять загиблих визволителів, за традицією також пролунали три гудки.

У геріатричному пансіонаті для його мешканців відбувся святковий концерт. Завітав на захід і заступник міського голови Григорій Горячов. Від імені міського голови Володимира Чепурного та народного депутата України Олександра Пономарьова він привітав присутніх із Днем міста та 76-ю річницею визволення Бердянська від нацистських загарбників. Святковий настрій мешканцям пансіонату подарували учні БСШ № 16 та ансамбль естрадного танцю «Едельвейс». А після завершення концерту від міської влади для усіх мешканців пансіонату було організовано солодкий стіл.

У День міста приймали вітання ветерани, які перебувають на лікуванні у госпітальному відділенні. Із побажаннями міцного здоров’я, довголіття та миру до них завітали секретар міської ради Олексій Холод та помічник народного депутата України Олександра Пономарьова, депутат міської ради Володимир Безверхий. Вони поспілкувалися із ветеранами та передали їм від міської влади продуктові набори. А вихованці гімназії № 1 «Надія» підготували для тих, хто перебуває на лікуванні у госпітальному відділенні, невеличкий святковий концерт.

На Приморській площі на головній сцені Бердянська відбувся святковий концерт з нагоди Дня міста. Мешканцям і гостям свої найкращі номери подарували творчі колективи міста. Під час урочистої частини лунали слова вітання від міського голови Володимира Чепурного, представників офіційних делегацій з міст-побратимів Ла-Сейн-сюр-Мер (Франція) та Бельсько-Бяла (Польща). 

За багаторічною традицією у День міста відбувається нагородження нових Почесних громадян нашого міста. Цього року рішенням сесії міської ради звання «Почесний громадянин міста Бердянська» було присвоєно Валентині Анатоліївні  Папановій (на знімку).

Медаль «За вагомий внесок у розвиток міста» було вручено заступнику директора з розвитку ТОВ «Бердянські ковбаси» Олександру Івановичу Янушкевичу.

Міський голова також вручив обласні відзнаки та нагороди бердянцям. Зокрема, за активну громадянську позицію та благочинну діяльність, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Бердянська орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня отримали фізична особа-підприємець Вікторія Гришай та голова «Спілки захисту приватних підприємців міста Бердянська» Микола Стельмаченко, а подяку від голови Запорізької облдержадміністрації – головний інженер КП «Бердянськводоканал» Бердянської міської ради Андрій Бурлей.

Традиційно на День міста запрошуються представники міст-побратимів. Вперше на свято до міста завітала офіційна делегація з міста Бей-Бей (Китай) у складі п’яти осіб на чолі із заступником директора Бей-Бейського районного комітету народного конгресу провінції Чунцин Ванг Шюенда. Також приїхали гості з міста Бельсько-Бяла (Польща), Ла-Сейн-сюр-Мер (Франція) та українського міста Кременчука.

Як зазначили представники китайської делегації, їх візит перший, тому більш ознайомчий. «Ми дуже раді, що нас запросили, і ми приїхали до Бердянська на День міста. Бажаємо місту процвітання та готові до співпраці», – зазначив заступник директора Бей-Бейського районного комітету народного конгресу провінції Чунцин Ванг Шюенда. Міський голова передав делегації для ознайомлення План економічного розвитку м. Бердянська, зауваживши, що наразі розробляється Інвестиційний паспорт міста, який буде надісланий також для вивчення китайським партнерам (на знімку внизу китайські гості з керівниками міста Бердянська).

У складі французької делегації приїхали заступники мера Крістіан Барло та Луіс Кореа, а також президент борцівського клубу Мород Якуб. «Незважаючи на складну дорогу, ми раді, що вкотре приїхали до Бердянська, вдячні за теплий прийом. Вже більше 50 років існують побратимські зв’язки із нашими містами. Ми передаємо вітання всім вам та мешканцям міста від мера Ла-Сейн-сюр-Мера та муніципальної ради. Наші відносини мають продовження в галузі спорту, а саме такого виду спорту, як боротьба», – розповів заступник мера Крістіан Барло.

До польської делегації у складі чотирьох осіб увійшли радники, заступник голови Комітету міської економіки та житла Дарус Михасов, заступник голови Комітету з питань освіти та культури Пьотр Ружко, голова Комітету з питань бюджету, стратегії та економічного розвитку Роман Матяжа та працівник відділу промоції міста Пьотр Плежинський.

Заступник голови Комітету з питань освіти та культури Пьотр Ружко, який багато разів був у Бердянську, та майже з самого початку розвитку наших побратимських зв’язків, побажав подальшого процвітання нашому місту, щоб кожного дня воно ставало ще кращим.

Від імені міського голови Кремечука та депутатського корпусу слова вітання з Днем міста передала заступник міського голови Ольга Усанова: «Я вперше у Бердянську, між нашими містами багато спільного. І дуже приємно бачити, що ваше місто розвивається, відчувається увага міської влади до міста».

Прес-служба міської ради і міськвиконкому


ОтменитьДобавить комментарий

Реклама