головна » останні новини

Офіційно. Боротьба з корупцією — пріоритетний напрямок діяльності фінінспекторів регіону

03.06.2013

З метою реалізації державної політики з подолання корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють проявам корупції та іншим неправомірним діянням, в Державній фінансовій інспекції в Запорізькій області затверджено План заходів з цього питання на 2013 рік, який передбачає проведення роботи з метою недопущення фактів корупційних діянь працівниками Інспекції, а також виконання заходів, спрямованих на попередження зловживань і корупції.

Зважаючи на те, що базою для попередження будь-яких порушень і зловживань є чітке та прозоре правове поле, в Інспекції у межах компетенції проведено низку заходів, спрямованих на вдосконалення розпорядчих документів, які регулюють здійснення державного фінансового контролю та реалізації матеріалів ревізій.

Зокрема, проводяться заходи щодо активізації роз’яснювальної роботи у сфері запобігання та протидії корупції, здійснюється відповідна робота з перевірки достовірності фактів, які можуть створювати сприятливі умови для зловживання владою або службовим становищем. Планування заходів протидії корупції, профілактики правопорушень здійснюється системно, з урахуванням всіх актуальних нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих документів.

З метою створення у трудових колективах атмосфери нетерпимості до осіб, які вчинили корупційні порушення, на економічних навчаннях розглядаються та обговорюються випадки притягнення державних службовців до відповідальності.

Так, протягом січня-квітня 2013 року головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Інспекції взяв участь у проведенні та організації 141 комунікативного заходу (семінари, заняття, лекції тощо), в яких взяли участь 865 осіб. Були розглянуті Закони України «Про державну службу»; «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»; «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»; «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011
№ 3206-VІ; «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» та інші норми антикорупційного законодавства.

За січень-квітень 2013 року про телефони довіри, про гарячі телефонні лінії, а також про особистий прийом громадян було оприлюднено 46 матеріалів. З них: у друкованих виданнях - 17, на телебаченні - 8, у мережі радіомовлення - 6 та на веб-сайтах - 15.

Крім того, системно наповнюється інформацією запроваджена рубрика «Запобігання корупції» на офіційному веб-сайті Держфінінспекції в Запорізькій області. Громадяни та представники ЗМІ можуть ознайомитися із контактною інформацією, нормативною базою, а також останніми результатами проведених контрольних заходів.

З метою формування негативного ставлення громадян до проявів корупції і залучення громадськості до участі в антикорупційній діяльності, забезпечення відкритості та прозорості у діяльності Держфінінспекції в Запорізькій області у квітні 2013 року в прямому ефірі обласного радіо проведена пряма лінія «Відверто про головне» за участю начальника Інспекції, який серед інших запитань ведучого відповів і про роботу, що проводиться з попередження проявів корупційної діяльності, і про функціонування телефону довіри.

Регулярно висвітлювалися у ЗМІ питання, пов’язані з діяльністю органів Держфінінспекції. Загалом за перші чотири місяці з початку року (станом на 30.04.2013) було оприлюднено 305 матеріалів про роботу інспекції в цілому і об’єднаних та міжрайонних інспекцій у містах і районах зокрема. З них: у друкованих виданнях – 55 повідомлень, на телебаченні – 50, у мережі радіомовлення – 36, на веб-сайтах – 164.

Окрім того, забезпечується невідкладний розгляд звернень підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції, за результатами розгляду яких вживаються відповідні заходи у межах наданих повноважень. Так, щодо можливого недотримання працівниками Державної фінансової інспекції в Запорізькій області вимог антикорупційного законодавства України у 2012 році надійшло та розглянуто 6 звернень громадян. Інформація про факти, наведені у зверненнях, не підтвердилась. У січні-квітні 2013 року звернень щодо фактів корупції не надходило.

Протягом січня-квітня 2013 року матеріали про факти корупційних правопорушень не складалися та до правоохоронних органів не передавалися, державні службовці Держфінінспекції в Запорізькій області до дисциплінарної відповідальності не притягались і не припиняли перебування на державній службі.

Держфінінспекція в Запорізькій області

 

 

Shraddha 30 сен 2014 в 10:05 # Ответить
Hey, you're the goto
Hey, you're the goto exptre. Thanks for hanging out here.

ОтменитьДобавить комментарий

Реклама